Ostatniego dnia sierpnia reprezentantki klubu sportowego Mokasyn Płoty udały się do Szczecina na Mistrzostwa Województwa Młodzików. I wróciły stamtąd z czterema medalami!

Dziewczyny z Mokasyna Płoty na mistrzostwach w Szczecinie zdobyły cztery medale. Dwa z nich wywalczyła Nicola Balon. Były to: medal srebrny w biegu na 100 metrów (13,02 w eliminacjach i 13,14 w finale) oraz złoty w rywalizacji płotkarek na dystansie 200 metrów.

Trzeci medal dla ekipy „Mokasyna” wybiegała Paulina Zdzięborska – srebrny w biegu na 80 metrów przez płotki (13,51).

Czwarte srebro do klubowej kolekcji zdobyła Oliwia Przybylak, która zajęła drugie miejsce w biegu na 1000 metrów z nowym rekordem – 3.25,10.

Ponadto w biegu na 600 metrów ósme miejsce zajęła Zofia Bątkiewicz (która zadebiutowała także w rzucie dyskiem), a Małgorzata Pawłowska rywalizowała w biegu na 100 metrów i w skoku w dal.

Przy mistrzostwach młodzików, dla innych kategorii wiekowych przeprowadzono miting lekkoatletyczny. Wystartowały w nim Edyta Bielska (juniorka) i Magdalena Mączka (dziecko starsze). Obie ustanowiły nowe rekordy życiowe. Edyta po przetarciu się w biegu na 100 metrów – ustanowiła nową życiówkę w biegu na 400 metrów (61,55), natomiast Magda uczyniła to w skoku w dal (4.06).

Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy i życzymy licznych dalszych sukcesów!

Poprzedni artykułI Gryficki Festiwal Szachowy rozpoczęty! Zobacz jak się gra w szachy błyskawiczne!