Gryficki Dom Kultury oraz autor Ryszard Poprawski zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej pt. “Camera Obscura w poszukiwaniu światła”. Wernisaż odbędzie się 19 sierpnia 2019 r. o godz. 16:30 w Muzeum i Galerii “Brama” w Gryficach. Wystawa będzie czynna dla zwiedzających do końca sierpnia 2019 r.

"Camera Obscura w poszukiwaniu światła"

Parę słów o autorze

Ryszard Poprawski z wykształcenia elektronik. Od 20 lat zawodowo związany z drukarniami gdzie zajmuje się przygotowaniem materiałów do druku. Mieszkaniec Zielonej Góry. Pierwsze świadome fotografowanie zaczął 40 lat temu. Najpierw była to fotografia klasyczna czarno-biała następnie barwna a obecnie fotografia cyfrowa. Pierwsze artystyczne kroki stawiał w Lubuskim Towarzystwie Fotograficznym. Obecnie jest członkiem grupy FGT Kontur w Szczecinie.

"Camera Obscura w poszukiwaniu światła"

Uczestnik wielu wystaw zbiorowych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii oraz Hiszpanii. Miał trzy wystawy indywidualne. Wieloletni uczestnik i współorganizator warsztatów fotograficznych w Broniszowie, Gryficach i Świnoujściu. Prowadził zajęcia z technik szlachetnych takich jak papiery solne, talbotypia, cyjanotypia oraz guma.

"Camera Obscura w poszukiwaniu światła"

Jego ulubionymi tematami w fotografii są portret i fotografia sportowa, a wielką pasją od wielu lat – fotografia otworkowa oraz konstruowanie aparatów pinholowych. Od początku uczestnik Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej OFFO w Jastrzębiu Zdroju oraz Światowego Dnia Fotografii Otworkowej  (Worldwide  Pinhole Photography Day).

Gryficki Dom Kultury serdecznie zaprasza

"Camera Obscura w poszukiwaniu światła"
Gryficki Dom Kultury zaprasza w sierpniu 2019r. na wystawę fotograficzną Ryszarda Poprawskiego.