Zapraszamy na czwarty koncert w ramach “Gryfickiego Lata Muzycznego”, który odbędzie się 21 lipca o godz. 17:00 w Ogrodzie Japońskim w Gryficach. Koncert w wykonaniu zespołu “Chłopiec z Zabawkami”.

Przed koncertem wystąpią solistki: Marta Szczepańska, Nikola Jodłowska i Katarzyna Roszyk z ogniska muzycznego GDK pod kierownictwem Aleksandry Nieszporek, instruktora z Gryfickiego Domu Kultury.

Kilka słów o artyście: 
Tomasz Skierczyński urodził się w Gryficach, a swoją wczesną młodość spędził w Brojcach. Po kilku latach wraz z rodziną przeprowadził się do Gryfic. W okresie pełnoletności zamieszkał w Szczecinie, gdzie stworzył kilka projektów muzycznych. Tomek Skierczyński, jest gitarzystą i wokalistą, autorem muzyki i tekstów, gra również na harmonijce ustnej.
Od 15 lat występuje na scenie z niezależnym alt rockowym zespołem Time To Express, z którym nagrał 3 albumy. Ponadto stworzył projekt o nazwie Fading Leaves stawiając na alternatywną muzykę soft folkową. od 2018 roku komponuje pod szyldem Chłopiec z Zabawkami. Gitara akustyczna, kilka odjechanych gadżetów na prąd pod nogami, mikrofon i tuzin harmonijek to jego zabawki, którymi bawi się w muzykę. Chłopiec z zabawkami zadebiutował piosenką “Era Samotności”, z miejsca stając na podium listy przebojów audycji “Będzie Głośno” czwartego programu Polskiego Radia utrzymując się tam przez kolejne pół roku.
Najnowszy singiel “Czarne” trafił już do wszystkich stacji radiowych w Polsce. 
Kilka słów o singlu: 
“Czarne”, czyli muzyczne wspomnienia Tomka Skierczyńskiego z młodości.
Artysta swoją młodość spędził w Brojcach. To tam było słynne Czarne, czyli miejsce gdzie młodzi ludzie spędzali wolny czas. W latach 80 i 90 nie było jeszcze smartfonów i internetu, a każdy dzieciak spędzał czas na wolnym powietrzu. Piosenka “Czarne” opowiada o beztrosce płynącej z młodzieńczych lat i jest alegorią do obecnych czasów w których żyją młodzi ludzie.
https://www.youtube.com/watch?v=OpHazTNqLBc&feature=youtu.be
Podczas koncertu wystąpią: 
Tomek Skierczyński (śpiew, gitara akustyczna, gitara elektryczna, harmonijka ustna),
Radosław Ignatiuk (gitara akustyczna, gitara elektryczna),
Aleksander Stawiarz (gitara basowa),
Radosław Winczewski (perkusja).