Z początkiem wakacji wystartowała wakacyjna akcja Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury (we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gryficach) pod nazwą “Czytające podwórka”. Główną koncepcją zadania jest edukacja ekologiczna, propagowanie działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju oraz  promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w miejscowościach wiejskich.

3 lipca 2019 symboliczne podwórko w Jarominie stało się miejscem, gdzie dzieci wraz z rodzicami mogły spędzić w interesujący sposób czas wolny. Wysłuchały wierszyków o zwierzątkach i zjawiskach przyrodniczych, które zaprezentowała Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek. Wśród młodych słuchaczy toczyły się poważne rozmowy  o tym jak należy dbać o środowisko, co to jest ekologia, jak każde dziecko może troszczyć się o naszą planetę.

Po wysłuchaniu treści utworów uczestnicy “Czytających Podwórek” farbami kolorowali  drewniane szablony, które przeistaczały się w barwne dzieła sztuki, a swoje przemyślenia dotyczące ekologii odzwierciedlali w przepięknych pracach plastycznych wykonywanych na szarym papierze.

Przygotowaliśmy również kolorowy posiłek w formie owocowych szaszłyków i witaminowych inspiracji na bazie jogurtu naturalnego, serków, miodu, które znikały w magicznym tempie.

 

Każdy młody uczestnik otrzymał książkę, która jest nagrodą za ogromną wiedzę ekologiczną i pamiątką ze spotkania.

Poprzedni artykułGryfickie Lato Muzyczne – koncert 14 lipca
Następny artykułTrzebiatów: rusza szkolenie rozwijające kompetencje cyfrowe