Z okazji stulecia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości PFN (Polska Fundacja Narodowa) opublikowała okolicznościowy spot. Powstał on we współpracy ze słynnym aktorem i reżyserem – Melem Gibsonem – i z jego udziałem.

To nagranie wyjątkowe. W bardzo oryginalny, pełen emocji, wzruszający sposób pokazuje historię naszego kraju. Odzyskanie niepodległości zostało tutaj porównane do powrotu do domu po bardzo długiej podróży.

“Wyobraź sobie, że wracasz do domu 123 lata. Polacy nie mieli domu przez 123 lata. A teraz… mija 100 lat od chwili, gdy ten dom odzyskali” – mówi w spocie Mel Gibson i namawia – “Świętujmy z nimi!”.

Przekaz jest uniwersalny i przystępny dla osób z zagranicy – co było celem twórców. PFN za ważny cel stawia sobie bowiem budowanie rozpoznawalności Polski.  “By zainteresować Polską trzeba szukać nowych środków. Emocji, które są uniwersalne, zrozumiałe, które wzbudzają ciekawość” – mówi członek zarządu PFN, Robert Lubański.

Film z Melem Gibsonem stał się hitem w Internecie, widzowie przyjęli go bardzo entuzjastycznie. Koniecznie zobaczcie go sami!