Wygląda na to, że zima znów zaskoczyła drogowców i to nie tylko w Gryficach, ale i w całym województwie. Gołoledź na drogach i chodnikach daje się we znaki wszystkim. Apelujemy o ostrożność!

O trudnych warunkach na naszych drogach z pewnością przekonali się już kierowcy dzisiejszego poranka. Sytuacja nie zmieni się jednak w ciągu dnia, gdyż temperatura będzie oscylowała wokół zera stopni Celsjusza, a pojawiające się opady deszczu i śniegu sprawią, że woda wciąż będzie szybko zamarzać na jezdniach. Marznący na powierzchni jezdni deszcz w połączeniu ze śniegiem sprawia, że przyczepność kół pojazdu znacząco spada przez co bardzo łatwo o poślizg oraz wydłużoną drogę hamowania.

Sytuacja w Gryficach

W Gryficach mieszkańcy wyrażają swoją dezaprobatę dla służb i niestety, licznie zgłaszają się do szpitala z urazami spowodowanymi upadkami na oblodzonych jezdniach i chodnikach.

Sytuacja w regionie

W Łobzie doszło do zderzenia piaskarki, samochodu ciężarowego i osobówki. Na trasie do Szczecina lód również pokrył asfalt i kilka samochodów znalazło się w rowie.

Apelujemy o ostrożność

Dzisiejsze warunki na drogach są naprawdę wyjątkowo nieprzyjazne, więc jeśli nie musicie nigdzie jechać, zostańcie w domu.