14 lutego odbędzie się ogólnopolska akcja pt. “Nazywam się miliard / One Billion Rising Poland” – tańczymy przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. W Gryficach start o godz. 15:30 na Placu Zwycięstwa.

Osoby, które chcą nauczyć się lub przypomnieć sobie układ taneczny będą miały taką szansę w czwartek 12 lutego godz. 19:00 (Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Rodziewiczówny, mała sala gimnastyczna).

O akcji:

Polska przyłączyła się do akcji “One Billion Rising”, która po raz pierwszy miała miejsce w Walentynki – 14.02.2013. Wzięło w niej udział ponad 200 państw. One Billion Rising to:

– globalny protest;

– zaproszenie do tańca;

– wezwanie do mężczyzn i kobiet, by odmówili wspierania status quo póki gwałt i kultura gwałtu nie odejdą w przeszłość;

– akt solidarności,

– unaoczniający kobietom powszechność ich walki i ich siłę w liczbach;

– odmowa zaakceptowania przemocy wobec kobiet i dziewcząt jako zgodnych z koleją losu;

– nowa epoka i nowy sposób bycia.

Polska akcja nosi nazwę “NAZYWAM SIĘ MILIARD“. Do akcji dołączają kolejne miasta, by zaprotestować przeciwko przemocy wobec kobiet!!!! Chcesz się dołączyć do akcji? Napisz joannap@feminoteka.pl – pomożemy w organizacji, nagłośnieniu, przekażemy merytoryczne informacje.

Akcję w Polsce koordynuje fundacja Feminoteka. Więcej informacji: http://feminoteka.pl/tylko-tak-oznacza-zgode-nazywam-sie-miliard-one-billion-rising-poland-2019

Kontakt: Joanna Piotrowska, prezeska fundacji Feminoteka, joannap@feminoteka.pl, tel. 697 58 98 76