Pierwszy tydzień 2019 roku za nami. Jakie wydarzenia w powiecie gryfickim zapoczątkowały ten nowy rok? Przedstawiamy podsumowanie minionych siedmiu dni stycznia.

W nowy rok weszliśmy jak burza – czy też raczej, jak sztorm, który w pierwszych dniach stycznia zapanował nad Bałtykiem. Ekstremalne warunki pogodowe objęły cały nasz powiat. Bardzo silny wiatr, grad, a na wybrzeżu – woda zalewająca plaże i drogi. Na szczęście sytuacja już się uspokoiła, możemy więc z niej trochę pożartować: jeśli bowiem wierzyć powiedzeniu “jaki Nowy Rok, taki cały rok” –  możemy tę sytuację odczytać jako dobry znak. Znak, że o mieszkańcach powiatu gryfickiego nie będzie można powiedzieć, że im się nie przelewa…

Groźna pogoda w powiecie gryfickim

Kiedy zaś wielki wiatr wywiał już z naszych głów wszystkie negatywne myśli – przyszła pora na to, by pozytywnie się nastroić na najbliższe 12 miesięcy. 5 stycznia odbył się Noworoczny Koncert Red Swing Low i Przyjaciół. Na wypełnionej po brzegi sali kinowej w CRR Kapitol rozbrzmiały najpiękniejsze polskie i międzynarodowe kolędy i piosenki świąteczne. Nie zabrakło również popisowych utworów Red Swing Low. To piękne muzyczne doświadczenie na pewno na długo pozostanie w pamięci słuchaczy.

Noworoczny Koncert Red Swing Low i Przyjaciele – relacja

Oprócz wrażeń estetycznych, warto też zadbać o swoje zdrowie. Dlatego też 7 stycznia do Trzebiatowa zawitały mammobusy, zachęcając kobiety do wykonania darmowych profilaktycznych badań. W najbliższych dniach taką szansę będą miały też mieszkanki Gryfic i Karnic.

Mammobus w powiecie gryfickim – zbadaj się bezpłatnie!

A jeśli już o zdrowiu mowa, warto też wspomnieć o sporcie. Pełną parą ruszyły przygotowania do 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na której rzecz w Gryficach planowany jest m.in. Aquatlon:

Wesprzyj WOŚP biorąc udział w Aquatlonie

…a w Mrzeżynie – bieg z Jackiem Kabatą. Do wspólnego biegania zaprasza też Stowarzyszenie Aktywny Trzebiatów – w nowym roku odbył się już zarówno pierwszy Niedzielny Poranek Biegowy, jak i Wieczorny Obieg Miasta. Dołączyć się można w każdy czwartek wieczorem i niedzielę rano!

Mrzeżyno: wesprzyj WOŚP biegnąc z Jackiem Kabatą