W niedzielę, 18 listopada w Nowogardzie odbył się XI Memoriał Janusza Kaweckiego, upamiętniający osobę tragicznie zmarłego nowogardzkiego szachisty. Turniej miał rangę wojewódzką. W zawodach wzięło udział 37 zawodników w wieku od lat 6 do ponad 80.

Kilkunastu spośród zawodników posiada wysoki ranking FIDE. Czołówka listy startowej to:

• Sebastian Matul z Myśliborza,
  • Jakub Kubiak z UKS Szach Gryfice,
  • Paweł Taberski z Nowogardu
  • Paweł Kossowski z Kołobrzegu.

I rzeczywiście, pierwsza czwórka z listy startowej zajęła pierwsze cztery miejsca.

Rozegrano 9 rund systemem szwajcarskim. W 4. rundzie Paweł Kossowski, uskrzydlony niedawnym sukcesem w Szczyrku (drugie miejsce i awans do Finałów Mistrzostw Polski Juniorów), pokonał „turniejowa jedynkę” –Sebastiana Matula.

W 5. rundzie Jakub Kubiak wygrał (teoretycznie remisową) końcówkę z Pawłem Taberskim. Wtedy już było wiadomo, że obaj juniorzy będą walczyć o pierwsze miejsce. Paweł i Kuba spotkali się w 6. rundzie i po partii, w której było widać, że czują wobec siebie respekt, zgodzili się na remis. Kuba wygrał pozostałe partie, a Paweł w 7. rundzie nie sprostał walecznemu Pawłowi Taberskiemu.

Kuba zwyciężył zarówno w kategorii juniorów, jak i w klasyfikacji generalnej!

Warto zauważyć, że po raz pierwszy w nowogardzkim turnieju zagrała liczna grupa juniorów z gminy Nowogard. To zasługa Pana Eryka Wesołowskiego (zajął 7. miejsce), który w nowogardzkiej bibliotece rozpoczął zajęcia szachowe z młodzieżą.
A oto miejsca pozostałych gryficzan:
  • Kamil Łabędzki – 3 miejsce wśród juniorów, 6 w klasyfikacji ogólnej
  • Zbigniew Kupryk – 11 miejsce
  • Michał Nowy – 15 miejsce
  • Sebastian Błoński – 5 miejsce wśród juniorów, 21 w klasyfikacji ogólnej.
Gratulujemy Kubie zwycięstwa, pozostałym zawodnikom dobrych wyników i życzymy wszystkim wielu dalszych sukcesów!
Poprzedni artykułNowe władze powiatu gryfickiego wybrane!
Następny artykułRoksana Węgiel zwyciężczynią XVI edycji konkursu Eurowizja Junior!