W sobotę 18 maja 2019 r. w Pogorzelicy odbył się pierwszy etap Leśnej Ligi Biegowej Grand Prix 2019. Uczestnicy pokonali trasę na Sowią Górę, biegnącą przez drogi leśne Nadleśnictwa Gryfice.

Leśna Liga wpisała się już na stałe w kalendarz cyklicznych imprez sportowy w naszym regionie. To cykl czterech imprez w dwóch dyscyplinach (bieg oraz marsz Nordic Walking) na czterech różnych trasach zlokalizowanych w borach bażynowych Nadleśnictwa Gryfice.

Leśna Liga Biegowa 2019
Leśna Liga Biegowa Grand Prix 2019 wystartowała.

Podczas sobotniego biegu dopisała pogoda i atmosfera na trasie. Choć niektórym słońce dało lekko w kość to wszyscy szczęśliwi stawili się na mecie. A po wyczerpującej rywalizacji, organizatorzy zaprosili na wspólne ognisko integracyjne do OSW Bażyna w Pogorzelicy.

Zawodnicy na trasie podczas I etapu Leśnej Ligi.

W biegu na dystansie 6 km wystartowały 24 osoby zaś do marszu Nordic Walking na tej samej trasie stawiło się 16 osób.

Pierwszy na mecie z mężczyzn pojawił się Grzegorz Szczepański z czasem 24:54, zaś zaraz po nim na metę wskoczyli Grzegorz Wodnicki (25:13) i Arkadiusz Skowyra (25:16). Wśród kobiet pierwsza za linią mety była Lucyna Migalska-Stankiewicz z czasem 30:37.

Grzegorz Wodnicki i Arkadiusz Skowyra na trasie marszu Nordic Walking.

Marsz Nordic Walking jako pierwsza ukończyła Katarzyna Zgraja z czasem 42:04, zaś na drugim i trzecim miejscu uplasowali się panowie Krystian Kubik (45:25) i Andrzej Karolak (45:28).