Lokomotywa Uśmiechu to akcja godna uwagi. To sztafeta, która 4 września wyruszyła ze Stargardu by po dwudziestu dniach i odwiedzeniu wszystkich powiatów naszego województwa wrócić do Stargardu. Jej cel to zebranie środków na działalność Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Na czym cała sprawa polega?

Otóż, idea jest następująca: grupy sportowe (biegacze, rowerzyści, rolkarze, kijkarze i inni) ze wszystkich powiatów województwa zachodniopomorskiego w terminie od 4 września 2019 do 24 września 2019 przeprowadzą sztafetę (od powiatu do powiatu). Akcja polegać będzie na przekazywaniu kolejno pałeczki sztafetowej w miastach każdego powiatu podczas zorganizowanych tam imprez sportowych, w zależności od możliwości uczestników w dniu odbierania pałeczki lub startu kolejnej grupy.

Lokomotywa Uśmiechu w Połczynie Zdroju, 10. 09 2019 r. Deszcz nie odstraszył biegaczy! Fot. Facebook
Lokomotywa Uśmiechu w Połczynie Zdroju, 10. 09 2019 r. Deszcz nie odstraszył biegaczy! Fot. Facebook.

W ramach każdego powiatu może wziąć udział wiele miejscowości organizując poszczególne etapy sztafety. W ten sposób kolejno we wszystkich powiatach naszego województwa zostaną zorganizowane imprezy sportowe integrujące uczestników sztafety i mieszkańców. Jednocześnie wszystkie grupy biorące udział w akcji dokonają zbiórki pieniędzy, które w całości zostaną przekazane na Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci. Celem akcji jest aktywizacja mieszkańców całego województwa do aktywności sportowej i charytatywnej, integracja sportowców wielu dyscyplin, promocja zdrowia, uwrażliwienie na potrzeby ludzi chorych i niepełnosprawnych.

Ponadto Lokomotywa Uśmiechu promuje zdrowy styl życia, aktywizuje do uprawiania sportu i integruje sportowców wielu dyscyplin.

Hasło akcji brzmi “Wybiegajmy dzieciom uśmiech”.

Lokomotywa Uśmiechu w Połczynie Zdroju, 10. 09 2019 r. Fot. Facebook
Lokomotywa Uśmiechu w Połczynie Zdroju, 10. 09 2019 r. Fot. Facebook

Do Gryfic Lokomotywa Uśmiechu zawita 16 września.

Dołączmy się do niej, pomóżmy Lokomotywie wybiegać dzieciom uśmiech!

Rodzice dzieci z ZSO Pobierowo wyruszają w poniedziałek 16.09 o godz.10.00 do Gryfic, by wyjść Lokomotywie na przeciw. Jeśli ktoś ma ochotę wesprzeć tę grupę – może tego dnia zasilić  puszki wolontariuszy!

Lokomotywa Uśmiechu w Połczynie Zdroju, 10. 09 2019 r. Fot. Facebook
Lokomotywa Uśmiechu w Połczynie Zdroju, 10. 09 2019 r. Fot. Facebook