Jan Zamoyski napisał w akcie założycielskim Akademii Zamojskiej następujące słowa: “Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży wychowanie”. Patrząc na ewolucję systemu edukacji można mieć wątpliwości, czy nauczanie kolejnych pokoleń jest na coraz wyższym poziomie, czy wręcz przeciwnie. W rzeczywistości, w której szkoły publiczne mają ograniczone możliwości, pojawiły się nowoczesne szkoły prywatne, które są w stanie zaoferować dzieciom znacznie większe możliwości rozwoju, na które szkoły powszechne po prostu nie mogą sobie pozwolić. Na szczęście, nie jest to już tylko domena dużych i bogatych miast. Również w Gryficach rodzice mogą wybrać taką możliwość. Najlepsi nauczyciele, wiele godzin języków obcych, interaktywne tablice, komputery, zajęcia na basenie, szachy… . To wszystko, a nawet więcej jest już dostępne dla dzieci z naszego regionu.

Od kilku lat w naszym mieście funkcjonuje Centrum Edukacyjne Top Link. Instytucja działa w branży edukacyjnej i cały czas rozszerza swoją ofertę. Po likwidacji gimnazjów szansę na naukę w tej placówce otrzymali uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej, również siódmej, a w przyszłym roku także ósmej.

Top Link od zawsze związany jest z nauką języków obcych, zatem nie dziwi fakt, że nowa szkoła to Prywatna Językowa Szkoła Podstawowa. Placówka oferuje rozszerzony wymiar zajęć z języka angielskiego (w tym naukę metodą Helen Doron) oraz możliwości nauki języka hiszpańskiego i niemieckiego. Dla starszych dzieci (klasy 7 i 8) otwarte będą nawet klasy dwujęzyczne. Oznacza to, że dwa przedmioty będą prowadzone również w języku obcym, co jeszcze bardziej zwiększy ekspozycję dziecka i przyspieszy jego naukę. Nie od dziś wiadomo, że “czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Zatem zapoznanie dziecka z językami obcymi w młodości, da mu znacznie większe możliwości w dorosłym życiu, a rzeczy, które dla jego rówieśników będą ogromną barierą, dla niego nie będą stanowiły najmniejszego problemu.

Warto podkreślić, że w szkole zatrudnieni są obcokrajowcy, czyli tzw. native speakerzy, którzy dbają o to, by dzieci uczyły się języków z naturalnym akcentem.

prywatna językowa szkoła podstawowaSzkoła Podstawowa Top Link to nie tylko języki obce. Nauczanie wszystkich przedmiotów wspomagane jest sprzętem multimedialnym. W klasach zainstalowane są tablice interaktywne, a dzieci na zajęciach korzystają również z laptopów. Dzięki zastosowaniu nowych technologii zajęcia są ciekawsze, co pozwala na dłużej skupić uwagę ucznia, a w konsekwencji zwiększyć ilość zapamiętanych informacji. Dzieci uczące się w przyjemny sposób wytwarzają pozytywne skojarzenia związane z przyswajaniem informacji co sprawia, że chętniej chodzą do szkoły i w przyszłości uczą się nowych rzeczy.

prywatna językowa szkoła podstawowa

Nowoczesna szkoła dba także o zdrowy rozwój fizyczny dziecka. Prywatna Szkoła Podstawowa Top Link zapewnia również dwie godziny tygodniowo nauki pływania z wykwalifikowanym instruktorem. Warto podkreślić, że dyscyplina ta zaliczana jest do jednego z najlepszych sportów wspomagających rozwój fizyczny dziecka, w tym wydolność i wytrzymałość.

Poza pływaniem dzieci uczą się również gry w szachy, a przy szkole prowadzony jest Uczniowski Klub Sportowy.

Młodzi szachiści z Top Linka coraz częściej znajdują się na podium w zawodach organizowanych w naszym województwie, a szachy to przecież nie tylko zabawa, lecz także wysiłek umysłowy poprawiający koncentrację i uczący analitycznego myślenia.

Placówka pomyślała także o tym, by dzieci nie nudziły się w czasie przerw, podczas których dostępny jest między innymi stół do piłkarzyków, cieszący się dużym zainteresowaniem.

prywatna językowa szkoła podstawowa

Kolejnym punktem, na który należy zwrócić uwagę jest jakość infrastruktury. Szkoła mieści się w nowym obiekcie spełniającym wszystkie najnowsze standardy. Od sal lekcyjnych, przez jadalnię i korytarze, aż po toaletę, wszystko jest nowe, czyste i pachnące, a dziecko można wysłać do szkoły bez obaw o jego zdrowie.

Nie można też pominąć możliwości wykupienia posiłków dla dzieci. Za niewysoką cenę 5zł, dziecko może otrzymać pełnowartościowy obiad przygotowywany przez szkolnego kucharza i zjeść go spokojnie w stołówce. Warto pamiętać o tym, że najedzone dziecko jest zadowolone i ma siłę na naukę oraz zabawę.

prywatna językowa szkoła podstawowaPrzedstawione informacje to tylko część tego, co oferuje gryficka placówka. Poniżej kilka dodatkowych punktów:

  • koła zainteresowań
  • dodatkowe zajęcia rozszerzające treści podstawy programowej
  • konsultacje z psychologiem, pedagogiem i logopedą (w razie potrzeby)
  • dziennik elektroniczny
  • bezpieczny, monitorowany budynek z recepcją
  • zamykane szafki dla dzieci

Prywatna Językowa Szkoła Podstawowa Top Link to miejsce, w którym dziecko na pewno będzie czuło się dobrze, a dodatkowo otrzyma możliwości zdobycia szerokiej i praktycznej wiedzy przydatnej w dzisiejszym świecie.

W sierpniu zostało jeszcze kilka wolnych miejsc, których jednak ubywa z dnia na dzień. Zatem Drodzy Rodzice: jeżeli szukacie odpowiedniego miejsca do edukacji swoich dzieci, warto odwiedzić Prywatną Językową Szkołę Podstawową Top Link, zapytać o szczegóły i zobaczyć jakie możliwości może ona dać twojemu dziecku.

Partnerem artykułu jest:
Prywatna Językowa Szkoła Podstawowa Top Link.
ul. Kościuszki 19, 72-300 Gryfice
tel. 698 181 411