Wybierając idealne mieszkanie trzeba zacząć od sprawdzenia wiarygodności i rzetelności dewelopera. Na gryfickim rynku nieruchomości pojawiła się nowa spółka, której z pewnością warto się przyjrzeć. Firma, która buduje zrównoważone, czyli energooszczędne i przyjazne dla środowiska domy.

Firma z wizją

Abbe – to polsko-holenderska spółka z siedzibą w Gryficach, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie działalności deweloperskiej, od zakupu nieruchomości, przez projektowanie i realizację projektu, kończąc na udzielaniu klientom pomocy w formalnościach związanych z kredytowaniem zakupu nieruchomości. Firma powstała w 2013 roku i realizuje swoją flagową inwestycję, czyli prestiżowe, kameralne osiedle mieszkaniowe „Sosenki”. Deweloper ma długoterminową i bardzo precyzyjnie nakreśloną wizję rozwoju. Spółka chce koncentrować się na proekologicznym, zrównoważonym budownictwie mieszkaniowym oraz obiektach użyteczności publicznej w pasie Pomorza Zachodniego.

Doskonała lokalizacja

Abbe bardzo starannie wybiera lokalizacje dla swoich inwestycji. Firma zwraca uwagę na otoczenie, dostęp do infrastruktury komunikacyjnej, bliskość szkół, sklepów, terenów zielonych oraz bezpieczeństwo. Dodatkowo, w przypadku budynków mieszkalnych spółka pozyskuje miejsca nasłonecznione, osłonięte od wiatru, w pobliżu nasadzeń istniejących drzew i krzewów, które stanowią barierę akustyczną, mają korzystny wpływ na środowisko i zdrowie mieszkańców oraz zapewniają piękny widok z okien apartamentów.

Dla przykładu, osiedle “Sosenki” położone jest tuż za Gryficami, pod lasem, niedaleko drogi prowadzącej do Rewala. Jest to idealna lokalizacja dla osób pragnących ciszę i spokój,  a jednocześnie chcących bez korków, w ciągu 5 minut znaleźć się w centrum miasta lub w 20 minut nad morzem.

Innowacyjne projekty architektoniczne

Abbe współpracuje z wykwalifikowanymi, doświadczonymi architektami, którzy przygotowują projekty nowoczesnych, wygodnych budynków. Z innowacyjnych projektów powstają wyjątkowe domy, które wyróżniają proste, ale funkcjonalne i ciekawe rozwiązania konstrukcyjne. Wnętrza są doskonale zaplanowane, przestronne, doświetlone, z wyraźnie oddzieloną przestrzenią dzienną, strefą rodziców i dzieci. Optymalny układ pomieszczeń zapewnia komfort życia mieszkańcom. Architekci szczególną wagę przywiązują także do estetyki zewnętrznej elewacji oraz harmonijnego wtopienia inwestycji w okalające ją otoczenie.

Nowoczesne materiały budowlane wysokiej jakości

Abbe zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynieryjno-techniczną i współpracuje ze sprawdzonymi wykonawcami. Firma korzysta z materiałów budowlanych najwyższej jakości. Zaczynając od pustaków, cegieł i płyt, przez materiały izolacyjne, systemy wentylacyjne, tynki i gipsy, na stolarce okiennej i parapetach kończąc. Wszystkie materiały są tak dobrane, aby zapewniały odpowiednią wilgotność i temperaturę w pomieszczeniach. Warto podkreślić, że nowoczesne, przyjazne dla środowiska materiały budowlane są gwarantem zdrowego wnętrza. Inwestycje zrealizowane przez Abbe wyróżnia także wyjątkowa staranność i solidność wykończenia.

Ekologicznie…

Jednym z największych atutów gryfickiego dewelopera jest zrównoważone i proekologiczne podejście na każdym etapie realizacji inwestycji, zaczynając od projektu na materiałach budowlanych przyjaznych dla środowiska kończąc. Firma stawia na nowoczesne technologie z użyciem źródeł odnawialnych.

… i oszczędnie

Abbe dba nie tylko o środowisko, ale też o kieszenie mieszkańców, dla których projektuje i buduje domy. Budynki są energooszczędne, doskonale izolowane i odpowiednio ocieplone. Standardem wyposażenia są potrójne szyby w oknach i pompy ciepła. Wszystko to minimalizuje straty energii w sezonie grzewczym, powoduje mniejsze zużycie energii, a tym samym niższe koszty utrzymania. Wymiernym efektem proekologicznych działań spółki są finalnie duże oszczędności w eksploatacji mieszkań.

Technologia przyszłości już dziś

Podejmując decyzję o wyborze idealnego mieszkania postawmy na technologie przyszłości, które są przyjazne dla środowiska naturalnego, a mieszkańcom zapewniają komfort życia i przynoszą wymierne korzyści finansowe. Wybierajmy budownictwo zrównoważone. Zwróćmy uwagę, żeby domy były idealnie wkomponowane w otaczającą je przestrzeń i harmonijnie łączyły się z naturalną roślinnością. Sprawdźmy, czy inwestycja będzie realizowana z wykorzystaniem materiałów, które nie stanowią obciążenia dla środowiska? Czy budynki są tak zaprojektowane, żeby ograniczać zużycie energii? Czy wykorzystują energię odnawialną? Warto, aby inwestycja spełniała te kryteria, ponieważ zrównoważone domy mają pozytywny wpływ na zdrowie domowników, zapewniają im wyższą jakość życia, a także są tańsze w utrzymaniu.

Spełnienie tych wszystkich warunków nie jest proste, zatem warto postawić na zaufaną firmę, która zdejmie z naszej głowy wszystkie zmartwienia i będziemy się mogli skupić wyłącznie na przyjemności użytkowania wymarzonego mieszkania.

Partnerem artykułu jest firma ABBE – Inwestycje, projekty & realizacje
ul. Ks. Ruta 7/2
72-300 Gryfice
tel: +48 785 400 401
www.abbe.pl