W sobotę 5 stycznia 2019 w Centrum Rozrywki Rodzinnej Kapitol muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej Red Swing Low wprowadzili nas muzycznie w nowy rok. Koncert „Orkiestra i Przyjaciele” przyciągnął tłum widzów bowiem sala kinowa wypełniła się po brzegi sympatykami orkiestry z całego regionu, a także przedstawicielami Gminy Gryfice oraz Starostwa Powiatowego, ze starostą Ryszardem Chmielowiczem i wicestarostą Waldemarem Wawrzyniakiem na czele. Było magicznie, świątecznie i wzruszająco, a muzycy za każde wykonanie otrzymywali gromkie brawa.

Podczas koncertu zabrzmiały najpiękniejsze polskie i międzynarodowe kolędy i piosenki świąteczne, ale nie zabrakło również popisowych utworów Red Swing Low. Wokalną część zapewnili wspaniali i wyjątkowi przyjaciele Orkiestry, a wśród nich chór mażoretek i wokalistki: Daria Sawczuk, Katarzyna Pograniczna, Adela Łukjan i Gabriela Stogowska, na co dzień klarnecistka w Orkiestrze. 

Młodzi artyści zachwycali publiczność swoim talentem wokalnym, muzycznym i taneczno-marszowym a o odpowiedni nastrój zadbał prowadzący koncert Robert Erchardt.

Orkiestra zagrała dla widzów m.in. “Do szopy, hej pasterze”, “Dzisiaj w Betlejem”, “Gdy śliczna panna”, “Mizerna cicha”, “Jingle Bells” czy “Przybieżeli do Betlejem”. Nie zabrakło także popisowego utworu Red Swing Low – Upiór w operze czy motywu przewodniego z filmu „Piraci z Karaibów” – He’s a Pirate. O oprawę taneczną wydarzenia zadbały orkiestrowe mażoretki.

W przerwie między kolejnymi utworami prowadzący koncert Robert Erchardt wciągał widzów i mażoretki w przepiękną zabawę, podczas której wprowadzani byli oni w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Funkcjonowanie tak dużego zespołu nie byłoby możliwe bez wsparcia. Dlatego Kapelmistrz Krzysztof Malicki podziękował wszystkim, którzy przyczyniają się do sprawnego działania Orkiestry. Wspomniał również, że ów Koncert Noworoczny był pierwszym etapem poszukiwania środków na samochód do przewożenia na cotygodniowe próby. Dlatego też wstęp na wydarzenie był biletowany i każdy kto chciał wesprzeć swoim udziałem Orkiestrę mógł zakupić bilet-cegiełkę w kwocie 10zł, 20zl i 50zł.

Poniżej galeria zdjęć z koncertu.