Osiedle Sosenki to nowoczesny, ekologiczny kompleks mieszkaniowy znajdujący się jedynie 2 kilometry od centrum Gryfic i zaledwie 25 kilometrów od morza. Na kameralnym osiedlu do dyspozycji jest zaledwie kilkadziesiąt komfortowych mieszkań. Największe z nich, o łącznej powierzchni dochodzącej aż do 100 metrów, są paradoksalnie… najtańsze, ponieważ im więcej metrów kupujemy, tym cena za jeden metr jest niższa. Są to luksusowe mieszkania, piękne i funkcjonalne, z ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi, takimi jak duże antresole w mieszkaniach na II piętrze lub rozległe ogródki i tarasy na parterze.

Eleganckie osiedle

Osiedle Sosenki tworzy 6 kameralnych, 3-kondygnacyjnych eleganckich budynków w zamkniętej enklawie otoczonej terenami zielonymi. Proste, ale ciekawie zaprojektowane bryły przypominają wyglądem tradycyjne domy jednorodzinne. Obiekty mieszkalne są w całości realizowane zgodnie z trendem zrównoważonego budownictwa, więc również kształtem i formą dyskretnie nawiązują do stylu ekologicznego. W elewacji zewnętrznej połączono klasyczny kremowy tynk z elementami drewnopodobnymi, szkłem i cegłą klinkierową. Całość jest niezwykle efektowna i idealnie wpisuje się w otoczenie nawiązując do niskiej zabudowy w Rzęskowie oraz pobliskich terenów zielonych. W każdym z sześciu budynków zaplanowano jedynie 9 przestronnych i komfortowych mieszkań. Oznacza to, że w całym kompleksie będą mieszkać tylko 54 rodziny. Kameralny charakter osiedla sprzyja nawiązywaniu relacji z sąsiadami oraz wpływa na zwiększanie komfortu życia i poprawę bezpieczeństwa.

Komfortowe apartamenty

Na szczególną uwagę w Sosenkach zasługują największe metrażowo, luksusowe apartamenty o powierzchni od blisko 63 do ponad 100 metrów kwadratowych. Duże mieszkania na parterze są oferowane z tarasami (6 m2) i dużymi ogródkami (33 m2). Z kolei lokale na I i II piętrze mają narożne balkony. Wszystkie większe mieszkania na osiedlu Sosenki są 3-pokojowe. Lokale na najwyższej kondygnacji mają dodatkowo efektowne i bardzo praktyczne antresole o sporej powierzchni od 25 do blisko 38 metrów. Oznacza to, że kupując mieszkanie z antresolą na drugim piętrze mamy do dyspozycji blisko 100 metrów kwadratowych pięknej i funkcjonalnej przestrzeni.

Osiedle Sesenki w Gryficach oferuje przestronne apartamenty do 100m2 powierzchni
Osiedle Sosenki w Gryficach – wizualizacja mieszkania

Im więcej metrów, tym wygodniej i … taniej

Podejmując decyzję o zakupie idealnego mieszkania warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy będziemy mieć do dyspozycji dużą przestrzeń dzienną? Czy jest wygodna sypialnia dla rodziców? Czy są osobne pokoje dla dzieci? Czy łazienka jest odpowiedniej wielkości? Czy mamy oddzielne pomieszczenie, w którym możemy urządzić pralnię lub garderobę? Czy możemy wygospodarować miejsce na strefę relaksu dla rodziny? Jakiej wielkości jest balkon lub ogród? Czy będzie można na nim wygodnie odpoczywać i urządzać spotkania w większym gronie?

Po krótkiej analizie może się okazać, że niewiele większe mieszkanie zapewni znacznie większy komfort życia mieszkańcom. Kupując duże mieszkanie mamy gwarancję, że każdy z domowników będzie miał swoją przestrzeń do życia. Poza tym, w większych pomieszczeniach nie tylko wygodniej się mieszka, ale są też one łatwiejsze do urządzenia i aranżacji. Ponadto, w dużych mieszkaniach znajdziemy szereg udogodnień, które są z reguły niedostępne w lokalach o mniejszym metrażu np. pralnie, garderoby, większe balkony, antresole.

Warto podkreślić, że rynek nieruchomości rządzi się takimi samymi prawami jak inne branże. Im więcej sztuk kupujemy, tym cena za sztukę jest niższa. Tak samo jest z mieszkaniami na osiedlu Sosenki. Przykładowo, kupując mieszkanie o powierzchni 41 metrów za jeden metr zapłacimy 4300zł. Natomiast w przypadku mieszkania 100 metrowego – jedynie 3600 zł za metr.

Wizualizacja mieszkania na Osiedlu Sosenki w Gryficach
Osiedle Sosenki w Gryficach – przykładowe wnętrze

Funkcjonalne i praktyczne rozwiązania

Mieszkania na osiedlu Sosenki są świetnie zaprojektowane, mają przejrzyście wydzieloną strefę dzienną i nocną. Oprócz salonu połączonego z aneksem kuchennym do dyspozycji mieszkańców są sypianie oraz duże łazienki i przedpokoje. We wszystkich mieszkaniach o powierzchni powyżej 60 metrów są dodatkowo oddzielne pomieszczenia na pralnię i prasowalnię, w których można urządzić też np. garderobę. Projekty dużych mieszkań stwarzają ogromne możliwości aranżacyjne. Przestrzeń dzienna jest rozległa i otwarta na przedpokój. Łączy w sobie część kuchenną z miejscem do wspólnego spożywania posiłków i odpoczynku. Z kolei sypialnie są usytuowane w taki sposób, żeby zapewniały domownikom intymność i prywatność oraz pozwoliły im w spokoju odpoczywać, wyciszyć się, czy w ciszy odrabiać lekcje. Bardzo ciekawym rozwiązaniem konstrukcyjnym w największych metrażowo mieszkaniach na II piętrze są niezwykle oryginalne i efektowne antresole. Doświetlone oknami dachowymi antresole stanowią dodatkową przestrzeń, gdzie można urządzić strefę relaksu np. bibliotekę, kącik wypoczynkowy, miejsce do słuchania muzyki lub kino domowe. To rozwiązanie, które kojarzy się z wolnostojącymi willami najwyższej klasy, jest teraz dostępne w mieszkaniach na osiedlu Sosenki. Ogromnym atutem dużych mieszkań na parterze są ogródki i tarasy o łącznej powierzchni blisko 40 metrów. Na takim metrażu można bez problemu urządzać latem przyjęcia ogrodowe, zorganizować warzywniak, w którym będziemy hodować samodzielnie warzywa i zioła, czy zaaranżować bezpieczną przestrzeń zabaw dla dzieci: zjeżdżalnie, basen, trampoliny, czy miniaturowe domki.

Osiedle Sosenki w Gryficach to przestronne i dobrze wykończone wnętrza
Osiedle Sosenki w Gryficach – wizualizacja apartamentu

Jasne, przestronne przestrzenie

W mieszkaniach nie zapomniano o dużych oknach i drzwiach balkonowych, które doskonale doświetlą wnętrza, a także pozwolą mieszkańcom cieszyć się pięknymi widokami za oknami. Wewnętrzne malownicze patio obsadzone zostanie ozdobnymi kompozycjami roślinnymi. Otwarcie mieszkań na atrakcyjny widok jest z pewnością uzasadnianym zabiegiem architektonicznym. Warto podkreślić, że dziedziniec między budynkami jest zamknięty dla ruchu samochodowego, a wjazd do podziemnych garaży jest usytuowany wyłącznie od strony drogi.

Wysokiej jakości wykończenia

Mieszkania zostaną oddane w stanie deweloperskim, gotowe do wykończenia i indywidualnych aranżacji zgodnie z gustem właścicieli. Ściany będą pokryte standardowym tynkiem gipsowym w kolorze białym, zamocowana zostanie stolarka okienna typu PCV, a pod oknami zainstalowane zostaną parapety. We wszystkich pomieszczeniach będzie podłączone ogrzewanie podłogowe. Na balkonach zostanie położona płyta grysowa, a na tarasach polbruk. W ogródkach rozciągnięta zostanie trawa w rolkach. Deweloper stawia na technologie z użyciem źródeł odnawialnych i wysoką jakość techniczno-użytkową rozwiązań. Doskonałym tego przykładem jest użycie pompy ciepła, która znacząco przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Rodziny mieszkające w już ukończonych mieszkaniach deklarują wydatki poniżej 400zł miesięcznie, co świadczy o wysokiej energooszczędności powstających apartamentów.

Inwestycja na przyszłość

Zakup mieszkania na osiedlu Sosenki to z pewnością doskonała inwestycja. Komfortowy, elegancki, ekologiczny kompleks mieszkaniowy budowany jest zgodnie z trendem zrównoważonego budownictwa, mamy więc pewność, że wartość mieszkań będzie rosnąć. Według analityków branżowych nieruchomości zlokalizowane w spokojnych, cichych miejscach, w otoczeniu zieleni i niedaleko morza, a równocześnie doskonale skomunikowane z centrum miasta, będą zyskiwać na wartości. Ekologia w budownictwie nie jest przejściową modą, ale stabilną tendencją, której znaczenie rynek zaczyna dopiero odkrywać.

Partnerem artykułu jest firma ABBE – Inwestycje, projekty & realizacje
ul. Ks. Ruta 7/2
72-300 Gryfice
tel: +48 785 400 401
www.abbe.pl

abbe gryfice

Poprzedni artykułWystawa Trzebiatowskiej Grupy Artystycznej w Galerii Feininger
Następny artykułDodatkowe kursy komunikacji miejskiej w Gryficach!