Gdy całe Gryfice bawiły się podczas Gryfickiej Parady Światła, do naszego miasta zawitał “Mikołaj z Holandii”, przywożąc orkiestrze Red Swing Low nowe instrumenty!

Kotły oraz marimba to dwa nowe instrumenty perkusyjne melodyczne, które wzbogacą brzmienie i koloryt wykonywanych przez nas utworów! Już na najbliższym koncercie będą Państwo mogli usłyszeć jak brzmią i zgrywają się z całym zespołem. Głównym założeniem kupna dwóch nowych instrumentów jest wykorzystywanie ich podczas pokazów Show w tak zwanym Front Line oraz wzbogacenie możliwości wykonawczych w utworach typowo koncertowych! Ich zakup nie byłby możliwy gdyby nie Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, Gryficka Rada Miejska, Gryficki Dom Kultury, SoYa Production Sebastian Sojka oraz Majestic Holland B.V. Jaap Ruisch. Dziękujemy!!! – mówi kapelmistrz orkiestry Krzysztof Malicki.

RSL zostało objęte pilotażowym programem MAJESTIC (Majestic Europe Concert and Marching Percussion). Oznacza to, że przez kolejne 5 lat gryficka orkiestra może nabyć instrumenty w preferencyjnych cenach (-30%), jednocześnie stając się ambasadorem wśród orkiestr amatorskich. Dodatkowo pomocą dydaktyczną i merytoryczną orkiestrze będzie służył polski przedstawiciel MAJESTIC Sebastian Sojka z SoYa Production Bielsko-Biała.

Orkiestra się rozwija i potrzebuje Twojej pomocy!

Ze względu na dużą ilość zgromadzonego sprzętu orkiestra Red Swing Low rozpoczyna poszukiwanie środków samochód do przewożenia sprzętu na cotygodniowe próby. Zbiórka rozpocznie się od Koncertu Noworocznego, który jest zaplanowany na 5 stycznia.

Jeśli chcesz pomóc orkiestrze, zachęcamy do kontaktu z kapelmistrzem Krzysztofem Malickim.

nowe instrumenty red swing low

nowe instrumenty red swing low