To już pewne – droga wojewódzka 109 (jedna z trzech najważniejszych zachodniopomorskich dróg nad wybrzeże) na odcinku Trzebiatów – Płoty zostanie przebudowana. W poniedziałek (5 listopada) miało miejsce przekazanie placu budowy wykonawcy.

W Urzędzie Miasta Trzebiatowa odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy tego prawie 25-kilometrowego odcinka drogi. Inwestycję wyceniono na 85 mln złotych. Wykonawcą będzie COLAS Polska Sp. z o.o. z Palędzia.

Plan inwestycji obejmuje:

  • wymianę nawierzchni
  • doprowadzenie drogi do szerokości 7 metrów (na całym przebudowywanym odcinku)
  • przebudowa skrzyżowań, zjazdów i zatok autobusowych
  • wykonanie elementów wymuszających ograniczenie prędkości na wlotach do miast
  • wykonanie azyli na przejściach dla pieszych

Inwestycja rozpocznie się na wylocie drogi wojewódzkiej nr 109 z Trzebiatowa w kierunku Gryfic. Nie obejmie 2-kilometrowego przejścia przez Gryfice. Spore zmiany zaplanowano natomiast w Kłodkowie. Zmieni się tam przebieg drogi wojewódzkiej: ruch zostanie rozdzielony na dwie jednokierunkowe nitki, prowadzące po dwóch stronach miejscowego kościoła.

Droga wojewódzka 109 (jedna z trzech najważniejszych zachodniopomorskich dróg nad wybrzeże) na odcinku Trzebiatów - Płoty zostanie przebudowana.
Droga wojewódzka 109 (jedna z trzech najważniejszych zachodniopomorskich dróg nad wybrzeże) na odcinku Trzebiatów – Płoty zostanie przebudowana.