Academica to ogólnopolska  cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna, dzięki której biblioteki naukowe, publiczne oraz szkolne mogą korzystać z kilkuset tysięcy publikacji naukowych, będących w zasobach Biblioteki Narodowej. Wczoraj do tego projektu włączyła się Szkoła Podstawowa w Brojcach.

1 października wiceminister edukacji Maciej Kopeć odwiedził gminę Brojce, by wziąć udział w uroczystości inaugurującej przystąpienie Szkoły Podstawowej w Brojcach do projektu Academica. Wydarzenie w szkole w uświetnił występ artystyczny uczniów oraz przedszkolaków. Wizyta wiceszefa MEN w Brojcach była również okazją do rozmów z władzami samorządu lokalnego na temat finansowania zadań oświatowych, wsparciu dla małych wiejskich szkół oraz realizacji w nich programów rządowych tj. Aktywna Tablica czy Ogólnopolska Sieć Edukacyjna.

fot. Ministerstwo Edukacji Narodowej.
fot. Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Podczas  wizyty w gminie Brojce, wiceminister edukacji odwiedził również Szkołę Podstawową w Dargosławiu, w której nauczyciele z powodzeniem wykorzystują nowoczesne technologie. Dyrektor szkoły opowiedziała też o wdrożeniu projektu “szkoła bez dzwonków”.

 

Poprzedni artykułZachodniopomorskie Dni Dziedzictwa 2019 – spotkanie w Nowym Zamku w Płotach
Następny artykułPodsumowanie regat SPUTNIK CUP 2019