Juz w najbliższą sobotę, 29 czerwca, w Gryficach odbędzie się akcja pt. “Posprzątaj z sąsiadem”. Organizuje je Rada Osiedla Nr 4.

Będzie sporo pracy, ale przyjdzie też czas na  przyjemności – poza satysfakcją z posprzątania okolicy, planowany jest też odpoczynek przy wspólnym, sąsiedzkim ognisku.

Podczas ostatnich wyborów do rad osiedli mieszkańcy wielokrotnie zwracali uwagę na kwestię dzikich wysypisk na terenie gminy. Gryfice walczą z problemem, podejmują działania związane z usuwaniem nielegalnych składowisk, jednakże skala problemu jest duża. Postanowiliśmy zachęcić mieszkańców do wspólnego sprzątania, tak by pokazać, że nie jesteśmy obojętni na to jak wygląda miasto – mówi Teresa Domagalska, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Gryfice, a także nowo wybrana przewodnicząca Rady Osiedla nr 4.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą w sobotnie popołudnie popracować z fajną ekipą. Po sprzątaniu zapraszamy na wspólne sąsiedzkie ognisko – dodaje radna.
Start akcji – 29 czerwca o godzinie 17.00 na boisku przy ulicy Broniszewskiej!

Organizatorzy zapewniają rękawiczki i worki. Przyjazna, sąsiedzka atmosfera oraz ładna pogoda w pakiecie.

Akcja ma charakter wędrujący, bo przewodniczący pozostałych osiedli deklarują również chęć organizacji wspólnego sprzątania w innych częściach miasta.

Poprzedni artykułGirls String Band – pierwszy koncert Gryfickiego Lata Muzycznego
Następny artykułRed Swing Low wyrusza na podbój Europy