Nadchodząca niedziela będzie wyjątkowa – cała Polska świętować będzie 100-lecie odzyskania niepodległości. Na tak doniosły jubileusz jeden dzień świętowania to zbyt mało! Dlatego też w Kinie Kapitol atrakcje związane ze Świętem Niepodległości trwać będą cały tydzień. 

1. Spróbuj tradycyjnych potraw w restauracji Pan Piero

Czymże byłoby świętowanie bez świątecznych potraw? Tych będzie można skosztować już od piątku, 9 listopada, w restauracji Pan Piero przy Centrum Rozrywki Rodzinnej. W piątek rusza tam “Tydzień Niepodległościowy”. W karcie znajdą się tradycyjne polskie potrawy:

  • golonka w kapuście (serwowana z piwem z gęstą białą pianką)
  • Rogale Świętomarcińskie zamawiane wprost z Poznania
  • “Placek Marszałka” podawany z herbatką – jeden z największych przysmaków marszałka Piłsudskiego. Co kryje się pod tą nazwą? Przyjdź i sprawdź sam!

Zapowiada się prawdziwa świąteczna uczta – przyjdź spróbować smakołyków, które kucharze szykują po to, by uczcić Święto Niepodległości!

Przyjdź do restauracji Pan Piero i spróbuj smakołyków, które kucharze szykują specjalnie na Święto Niepodległości.

2. Wyrusz w muzyczną podróż z Red Swing Low Gryfice

W sobotę (10 listopada) natomiast, siedząc w fotelu na sali Kina Kapitol, wyruszyć można w muzyczną podróż przez ponad tysiącletnią historię państwa polskiego. Zabiorą w nią widzów muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej “Red Swing Low” Gryfice. Koncert rozpocznie się o godzinie 16.00. Po koncercie zaś przewidziany jest drobny poczęstunek (kawa, herbata, ciasto). Warto wybrać się na ten koncert – moc emocji gwarantowana.

W najbliższą sobotę, 10 listopada, odbędzie się koncert orkiestry Red Swing Low z okazji 100-lecia niepodległości Polski.
W najbliższą sobotę, 10 listopada, odbędzie się koncert orkiestry Red Swing Low z okazji 100-lecia niepodległości Polski.

3. Zaserwuj sobie seans filmowy – i wspomóż akcję charytatywną!

11 i 12 listopada w Kinie Kapitol będzie można obejrzeć opowiadający o polskich pilotach Dywizjonu 303 film “303. Bitwa o Anglię”. Oba seanse rozpoczną się o godzinie 11.30. To debiut tego filmu na ekranie gryfickiego kina. Ponadto w repertuarze na nadchodzący weekend komedia romantyczna “Planeta Singli 2” oraz film dla dzieci “Klakson i Spółka”.  Można więc wybrać się do kina całą rodziną – czy też z grupą przyjaciół.

Zwłaszcza, że można w ten sposób wspomóc akcję charytatywną “Budzimy Mateusza”, w ramach której z każdego biletu zakupionego w dniu 12 listopada Kino Kapitol przekaże część dochodu na wsparcie przebywającego w śpiączce Mateusza Sawczenko (więcej szczegółów na temat akcji już jutro).

Jeśli więc do tej pory jeszcze nie wiedziałeś, jak uczcić 100-rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę – spośród tych atrakcji na pewno wybierzesz coś dla siebie. Do zobaczenia w Kinie Kapitol!