Ruszyły ostatnie przygotowania do wakacyjnych spotkań fotografików oraz artystów malarzy, organizowanych w ramach jubileuszowej, XX edycji Artystycznych Spotkań Przyjaciół Gryfice – Rybokarty przez Gryficki Dom Kultury.

W tegorocznych plenerach, które będą się odbywały w dniach 16 – 24. sierpnia, wezmą udział artyści min. z Łodzi, Szczecina, Kosewa, Koszalina, Złotego Potoku, Zielonej Góry, Saarbrücken (Niemcy), Gryfic oraz z miast partnerskich Güstrow (Niemcy) i Gryfowa Śląskiego. Pierwsze efekty plenerowej twórczości będziemy mieli okazję poznać podczas roboczej wystawy poplenerowej już 23 sierpnia w pałacu w Rybokartach.

Artystyczne Spotkania Przyjaciół to nie tylko możliwość do poznania grupy uznanych artystów, to również okazja aby swym artystycznym kunsztem i specjalistyczną wiedzą podzielili się z lokalnymi adeptami sztuk plastycznych.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy dzieci oraz młodzież na otwarte warsztaty plastyczne, które będą prowadzone w dniach 19 – 21. sierpnia 2019r. od godz. 11:00 na Placu Zwycięstwa lub w Gryfickim Domu Kultury (w zależności od aury) przez uczestniczki pleneru malarskiego w tematach i technikach:

  • Joannę Małoszczyk – „PRZYPADEK, NIE PRZYPADEK „(abstrakcja),
  • Ewę Witkowską – „PRACA Z WYOBRAŹNIĄ – ABSTRAKCYJNY KOLOR LUB NIEOCZYWISTE ZESTAWIENIE” (tempera)
  • Monikę Artiuch – „DZIEWCZYNA Z KWIATAMI” (kolaż)

Zgłoszenia osób zainteresowanych oraz informacje na temat warsztatów w sekretariacie GDK:

  •  infogdk@o2.pl
  • tel. 91 384 26 88.
spotkania przyjaciół Gryfice-Rybokarty