Do 27 sierpnia br., trwa nabór wniosków z gmin i powiatów na dofinansowanie inwestycji drogowych. Samorządy mogą uzyskać środki na pokrycie nawet 80 procent kosztów remontów, przebudowy oraz budowy dróg powiatowych i gminnych.

Do udziału w naborze zachęcali w poniedziałek 16 sierpnia br., wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki i wicewojewoda Marek Subocz, podczas wspólnej konferencji z wójt Kobylanki Julitą Pilecką i radnymi.

Na dofinansowanie inwestycji drogowych w 2022 roku dla zachodniopomorskich samorządów rząd przeznaczył kwotę blisko 100,5 mln złotych. W tej edycji programu kładziemy nacisk na remont istniejących dróg, które są w złym stanie. Każda gmina, powiat i miasto na prawach powiatu może złożyć dwa wnioski remontowe oraz jeden na modernizację lub budowę nowej drogi – podkreślił wojewoda Zbigniew Bogucki.

Gminy i powiaty z terenu województwa zachodniopomorskiego mogą ubiegać się o dofinansowanie z funduszu zadań jednorocznych na 2022 rok i wieloletnich realizowanych od początku roku 2022.

W 2021 r. w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla zachodniopomorskich samorządów została przeznaczona kwota 105,4 mln zł na 59 inwestycji – 41 gminnych i 18 powiatowych.

KASA NA DROGI LOKALNE
Do udziału w naborze wniosków na dofinansowanie inwestycji drogowych zachęcali wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki i wicewojewoda Marek Subocz. Foto: ZUW Szczecin
Poprzedni artykułKontrowersyjna wypowiedź posła Artura Łąckiego na temat obozów koncentracyjnych
Następny artykułPiknik Szantowy „Kotwica” w Niechorzu