28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale orkiestra gra nadal na różnego rodzaju aukcjach i w sercach ludzi, którzy chcą pomagać. WOŚP to generalnie święto wszystkich tych, którzy widzą potrzebę wspierania szczytnego celu na całym świecie, w dużych aglomeracjach i małych miasteczkach.

W powiecie gryfickim orkiestra też grała i to głośno. Gmina Rewal, po małej przerwie kiedy nieoficjalnie wspierała Owsiaka, ponownie zrobiła to z przytupem. Spotkaliśmy tu nie tylko posła Artura Łąckiego i wójta gminy Tomasza Oświęcimskiego, ale wielu innych świetnych ludzi, którzy ideę pomagania mają we krwi. Kwestowali tu między innymi Adam Bodnar – RPO, Jacek Wójcikiewicz – IGA’cki Band oraz Robert Erchardt – wieloletni dziennikarz Radia PLUS, to przyjaciele, którzy przed laty byli inicjatorami wielkiego grania na naszym terenie. Po latach zrobili to ponownie, stanęli razem na ulicach Gryfic i Niechorza kwestując dla WOŚP. Tym samym pokazali, że duch dobrego grania w nich pozostał. W Muzeum Rybołówstwa Morskiego ze swoim repertuarem wystąpił Jacek Wójcikiewicz, a przyjaciele wspierali go, snując sentymentalne wspomnienia. Poza tym rewalskie granie to mużyka na żywo, liczne licytacje, stoiska ze smakołykami i gorące serca kwestujących oraz darczyńców.

wośp 2020
Koncert. Foto: WOŚP Gmina Rewal

Podobnie było w Karnicach, wspólne śpiewanie, licytacje i wiele innych atrakcji. Jednak najpierw młodzi ludzie tłumnie ruszyli od rana we wszystkie strony niedużej wioski i okazało się, że potrafią zbierać. Podczas tegorocznego finału w Karnicach zebrano – 22 924,43 złotych… W Gminie Rewal natomiast – 21 926,55 złotych.

wośp 2020
WOŚP w Karnicach.

Wspaniałą wiadomością jest fakt, że na zakończenie 28 Finału WOŚP doliczyła się ponad 115 mln złotych czyli o 20 mln więcej niż w roku ubiegłym o tej samej porze. Oczywiście liczenie nadal trwa i chciałoby się powiedzieć – niech trwa do końca świata i jeden dzień dłużej.