Jak podaje Alicja Macugowska – Kyszka, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanej o to, że w dniu 12 grudnia 2020 r. w Gryficach, kierując samochodem osobowym marki Volkswagen nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że potrąciła pieszą, która doznała obrażeń naruszających czynność narządów jej ciała na okres powyżej 7 dni, tj. 177 § 1 kk.

Jak ustalono dnia 12 grudnia 2020 r. w godzinach popołudniowych w Gryficach, podejrzana jadąc samochodem osobowym marki VW nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na jednym ze skrzyżowań wykonując manewr skrętu w prawo, dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych nie zachowała należytej ostrożności i potrąciła prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych pokrzywdzoną. Pokrzywdzona w wyniku tego zdarzenia  doznała obrażeń w postaci: złamania łuski czołowej, krwiaka okularowego, rany okolicy czołowo-ciemieniowej oraz wstrząśnienia mózgu, które naruszyły czynność narządów jej ciała  na okres powyżej 7 dni, w rozumieniu art. 177 § 1 kk.

Podejrzana (l. 60) nie była dotąd karana sądownie. W trakcie kierowania pojazdem była trzeźwa. W toku postępowania na jej mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego.

Za zarzucany podejrzanej czyn na podstawie art. 177 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

sąd