W niedzielę 29 stycznia br. odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad 120 tys. wolontariuszy, tysiące aukcji oraz wydarzeń i jeszcze więcej gorących serc wspaniałych ludzi. To wyjątkowe wydarzenie co roku zbliża nas do siebie, bowiem wszyscy działamy w jednym celu – by pomagać.

Tegoroczny finał WOŚP przebiegał pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Przygotowano na niego 225 tys. puszek oraz 35,7 mln serduszek w wersji polskiej i ponad 1,55 mln w wersji angielskiej. Uruchomiono ponad 1,6 tys. orkiestrowych sztabów, które koordynują tysiące imprezy i wydarzeń związanych z finałem w Polsce i w różnych częściach świata. Jurek Owsiak powiedział, że „orkiestra gra” m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Islandii, USA, Nowej Zelandii, Chorwacji, Szwajcarii, Danii, Singapurze i w Arabii Saudyjskiej.

W powiecie gryfickim wolontariusze WOŚP kwestowali od rana do późnego wieczora. Kwestowali dla Was, dla nas, dla wszystkich. W Gminie Gryfice główne wydarzenia rozegrały się na Gryf Arenie i na Placu Zwycięstwa. Były pokazy wozów strażackich z OSP Gryfice, grochówka z Motozakręconymi, trening bokserski na światowym poziomie czy rejestracja do bazy dawców DKMS. W Płotach finał odbył się w Rega Arenie. Były pokazy ratownictwa i karate, występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej i Chóru Cantore Pasja. W Gminie Rewal był bieg dla WOŚP, morsowanie w Pobierowie i tańczenie zumby w Niechorzu. Na ulicach Trzebiatowa od godz. 9:00 do 17:00 kwestowali wolontariusze, pomocnicy wolontariuszy oraz ich opiekunowie, a w Mrzeżynie odbyła się X edycja biegu z Jackiem Kabatą oraz III edycja Dogtrekkingu. Mieszkańcy gminy Karnice oglądali występy lokalnych twórców, brali udział w licytacjach oraz próbowali lokalnych przysmaków.

Działo się i dzieje nadal. Trwają aukcje i wielkie liczenie zebranych pieniędzy. Choć 31. Finał WOŚP jest już za nami to w nas wciąż grają gorące serca.

A.

Poprzedni artykułMaluch+ nabór wniosków
Następny artykuł31 Finał WOŚP w powiecie gryfickim