31 Finał WOŚP to wielkie wydarzenie. W tym roku graliśmy pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Wszystkie gorące serca grały dla każdego z nas, bo chodzi o walkę z sepsą. Szybka diagnoza daje większą szansę na pokonanie tego niezwykle podstępnego i zagrażającego życiu stanu chorobowego.

Na całym świecie pracowały 1633 sztaby WOŚP, ponad 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze, aby pomóc tym, których dopadnie sepsa. Do północy stan konta WOŚP to kwota ponad 154 miliony złotych i jest to o ponad 18 milionów więcej, aniżeli w roku ubiegłym o tej porze.

Nie są to jeszcze ostateczne wyniki zbiórki, ponieważ trwają aukcje internetowe i w niektórych miejscach liczenie pieniędzy.

Największa i najpiękniejsza Orkiestra świata grała również w Powiecie Gryfickim. Graliśmy wszędzie. Na dworcu PKP, gdzie delegacja witała specjalny hybrydowy pociąg w barwach WOŚP, na Placu Zwycięstwa, w GDK, w hali Gryf Arena, w gryfickim Kapitolu i naturalnie na ulicach Gryfic, Rewala, Mrzeżyna, Trzebiatowa, Brojc, Karnic oraz Płotów. Grali strażacy, policjanci, sportowcy, tancerze i przede wszystkim mieszkańcy. Gorące serca i to pospolite ruszenie pozwoliło zebrać dość pokaźną kwotę w powiecie gryfickim, bo około 228.278,82 złotych.

Przybliżone kwoty w poszczególnych sztabach to:

  •  Gryfice: 52.050,97 złotych
  • Płoty: 45.625,56 złotych
  • Rewal: 68.465,14 złotych
  • Karnice: 23.921,96 złotych
  • Mrzeżyno: 38.214,77 złotych.

Nie są to ostateczne kwoty, ponieważ w niektórych miejscach trwa liczenie i cały czas prowadzone są aukcje internetowe. W niedzielę 29 stycznia mieszkańcy powiatu bawili się w różnych miejscach, grali głośno z przytupem i radością. Wygląda na to, że żadna jednostka chorobowa nie ma szans z tak gorącymi, pełnymi zapału i wiary gorącymi sercami.

Poprzedni artykuł31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami
Następny artykułV edycja Aquathlonu – „Policz się z cukrzycą” na gryfickim basenie