Planujesz podczas urlopu odpocząć na jednej z plaż w powiecie gryfickim? Świetny pomysł! Region jednak oferuje też wiele innych atrakcji. Oto lista najciekawszych (naszym zdaniem):

 1. Ruiny kościoła w Trzęsaczu
  To miejsce obfitujące w legendy. Jedna z nich mówi, że gdy rozsypie się jego ostatnia ściana – nastąpi koniec świata. Niewielki zachowany fragment ruin dramatycznie uczepiony jest samego skraju urwiska. Ten wybudowany około 1250 roku kościół pierwotnie wcale nie znajdował się nad brzegiem morza, lecz prawie 2 kilometry wgłąb lądu. Z biegiem lat jednak morze coraz bardziej zbliżało się do budowli, pochłaniając kolejne jej fragmenty…

  W Trzęsaczu atrakcją turystyczną są ruiny kościoła z XIII wieku.
  Legenda mówi, że kiedy ostatnia ściana kościoła w Trzęsaczu runie, nastąpi koniec świata…
 2. Baszta Prochowa i Miejskie Mury Obronne w Gryficach
  To powstałe w drugiej połowie X wieku elementy fortyfikacji miasta. Spacerując wzdłuż starych murów obronnych i zwiedzając wnętrze baszty, wyraźnie czuje się dotyk historii.

  Baszta prochowa w Gryficach
  Baszta prochowa w Gryficach
 3. Latarnia morska w Niechorzu
  To latarnia wyjątkowej urody, po zmroku dodatkowo pięknie, barwnie oświetlona.Warto też zapoznać się z jej wnętrzem, bo tym, którym nie straszne jest pokonanie ponad dwustu schodów, odpłaci się wspaniałym widokiem z tarasu widokowego, umieszczonego na wysokości 35,7 metrów. Latarnia morska w Niechorzu jest przez wielu uważana za najpiękniejszą na polskim wybrzeżu.

  Latarnia morska w Niechorzu to ciekawa atrakcja turystyczna.
  Pięknie oświetlona latarnia morska w Niechorzu wieczorną porą.
 4. Nadmorska Kolej Wąskotorowa
  Wybudowana pod koniec XIX wieku, po rewitalizacji stanowi swoistą wizytówkę regionu. Wyruszyć nią w klimatyczną podróż można od początku maja do końca września. Kolejka kursuje na dwóch trasach – jedna z nich ma około 10 kilometrów, a druga – prawie 40 km. Przejażdżka nadmorską koleją wąskotorowa to niezapomniana przygoda.

  Nadmorska kolej wąskotorowa to wizytówka powiatu gryfickiego.
  Zabytkowa kolej ruszająca ze stacji w Pogorzelicy.
 5. Szlaki rowerowe na wybrzeżu
  Leżenie na plaży też potrafi zmęczyć – jak to się mówi, odpoczynek to ciężka praca. Dla zmęczonych brakiem ruchu, godne polecenia są nadmorskie szlaki rowerowe. Każdy z nich obfituje w różnego typu atrakcje turystyczne – również wspomniane w tym tekście.

  szlaki rowerowe na wybrzeżu
  Piękne widoki, które można podziwiać podczas jazdy rowerem.

To rzecz jasna tylko nieliczne z wielu atrakcji, jakie oferuje gryfickie wybrzeże. Wystarczy chwilę się rozejrzeć, a na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Przed wyjazdem warto też sprawdzić ceny nad morzem w sezonie 2018.

Jedno jest pewne – plaże w powiecie gryfickim są piękne, ale to nie wszystko, co region ma do zaoferowania!