Siedem medali, rekord klubu i czternaście rekordów życiowych – to plony kolejnego rekordowego startu reprezentantów płotowskiego „Mokasyna” – tym razem w Halowych Mistrzostwach Województwa.

W szczecińskiej hali kolejny fantastyczny rekord ustanowiła Edyta Bielska. Po ubiegłotygodniowym 169 cm w skoku wzwyż i 5.85 cm w skoku w dal, w tej drugiej konkurencji Edyta dołożyła jeszcze pięć centymetrów i poprawiła rekord klubu na 5.90. Do tego zawodniczka przebiegła 60 metrów przez wysokie płotki w czasie 9,01.

Reprezentantka „Mokasyna” (już młodzieżówka) nie była klasyfikowana w mistrzostwach (medale wręczano tylko wśród juniorów, juniorów młodszych i młodzików), ale ma godnych następców, którzy łącznie zdobyli siedem medali – dwa złote, cztery srebrne i jeden brązowy.

Podwójnymi medalistkami zostały – juniorka młodsza Paulina Zdzięborska i juniorka Joanna Bujarowicz. Pierwsza niezłymi wynikami wywalczyła złoty medal w konkursie skoku wzwyż i srebrny w biegu na 60 metrów przez płotki, druga „życiówką” 5.03 wygrała konkurs skoku w dal i drugą „życiówką” 10,03 zdobyła brązowy medal w biegu na 60 metrów przez wysokie płotki.

Piąty medal dla płotowskiej ekipy – srebrny, z rekordem „życiowym” 140 cm wywalczyła młodziczka Alicja Krupa, a dwa kolejne srebra dołożyli panowie – Piotr Świtoń w biegu na 60 metrów przez płotki młodzików i Kacper Hała w skoku w dal w kategorii juniorów.

Do tych osiągnięć należy dodać czwarte miejsce Zofii Bątkiewicz, niezłą „życiówkę” Martyny Konieczko (obie w biegu na 60 metrów przez płotki) oraz występ młodszych, Poli Opasały, Wiktorii Sobczak, Magdy Krawczyk i Natalii Bujarowicz.

Gratulujemy serdecznie

„Mokasyn” dziękuje bardzo Burmistrzowi Gminy za pomoc w wyjeździe na mistrzostwa.