Burmistrz Trzebiatowa oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej “Nałęcz” zapraszają na 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wydarzenie odbędzie się 1 sierpnia br. w Porcie Morskim w Mrzeżynie.

W tym roku obchodzić będziemy już 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które było bohaterskim zrywem narodowym, mającym na celu wyzwolenie Warszawy spod okupacji hitlerowskiej. Działania te podjęła Armia Krajowa w ramach akcji “Burza”, a połączone były z ujawnieniem się i oficjalną działalnością najwyższych struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Nierówna walka planowana na kilka dni, trwała przeszło dwa miesiące.

Historyczna rekonstrukcja tych przełomowych dla stolicy, Polski i całej Europy wydarzeń rozpocznie się o godz. 16:30 w mrzeżyńskim porcie. O godz. 17:00 – w godz. “W” zawyją syreny alarmowe.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej “Nałęcz” zachęca do odwiedzenia mrzeżyńskiego portu wcześniej, gdzie od godz. 11:00 do 18:00 odbywać się będzie diorama “Barykada Powstańcza”. Będzie to szansa na obejrzenie historycznych pojazdów, umundurowania i sprzętu wojskowego.

powstanie warszawskie
Burmistrz Trzebiatowa zaprasza na obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Foto: UM Trzebiatów