Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o kierowanie gróźb pozbawienia życia oraz zniszczenie mienia, tj. o czyn z art.. 190§1 kk.

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono kierowanie gróźb karalnych pozbawienia życia oraz zniszczenie mienia, tj. o czyn z art. 190§1 kk.

W toku postępowania ustalono, iż podejrzany znajdując się w stanie nietrzeźwości, udał się w okolice jednego ze sklepów spożywczych w Gryficach. Trzymając w ręku kanister z łatwopalną cieczą, groził podpaleniem sklepu i pozbawieniem życia znajdującym się przed obiektem osobom. Gdy jedna z pokrzywdzonych powiadomiła Policję, sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

W wyniku podjętych niezwłocznie działań Policji, sprawca został zatrzymany.   Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 42) przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia. Uprzednio był wielokrotnie karany sądownie.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo, na podstawie art. 190§1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

sąd

Poprzedni artykułKoncert charytatywny „Pomóż Dawidowi wrócić do zdrowia”
Następny artykułWspólne ćwiczenia policji, straży pożarnej i służby zdrowia w Gryficach