Anioły Powiatu Gryfickiego są szczególnym wyróżnieniem przyznawanym pracownikom powiatowych jednostek socjalnych, którzy na co dzień zajmują się udzielaniem pomocy ludziom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. 21 listopada 2019r. w Centrum Rozrywki Rodzinnej Kapitol w Gryficach wręczone zostały wyróżnienia dla pracowników socjalnych przez władze Powiatu Gryfickiego.

“Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to; co dzieli z innymi” – Jan Paweł II

Anioły Powiatu Gryfickiego 21.11.2019r

Praca ta jest często niedoceniona przez społeczeństwo, choć korzystają z niej zazwyczaj osoby potrzebujące szczególnego wsparcia. Podczas uroczystości w Kapitolu Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz wraz z Wicestarostą Waldemarem Wawrzyniakiem oraz Dyrektorami Powiatowych Jednostek wręczyli wyróżnienia pracownikom. Ponadto Starosta podziękował wszystkim uhonorowanym symbolicznymi aniołami za trud jaki podejmują każdego dnia wykonując swoją pracę.

Anioły Powiatu Gryfickiego 21.11.2019r

Odczytane zostały także życzenia przez Członka Zarządu Powiatu Gryfickiego Jana Trafnego od Posła na Sejm RP Artura Łąckiego, dla którego to święto ma również szczególne znaczenie.