W piątek 15 stycznia br., dzielnicowy z Gryfic zatrzymał 38-latka, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Policjanci znaleźli w domu mężczyzny ponad 314 gramów amfetaminy i ponad 4 gramy marihuany.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował areszt wobec 38-latka na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa.

W piątek 15.01.2021 r. dzielnicowy z Gryfic został skierowany na interwencję związaną z zakłócaniem spokoju. Podczas wykonywanych czynności i ustaleń w sprawie zakłócania, policjant zapukał do jednego z mieszkań w bloku. Drzwi do mieszkania otworzył 38-letni mieszkaniec powiatu gryfickiego, który był kompletnie zaskoczony widokiem umundurowanego policjanta i próbował szybko zamknąć drzwi.

Charakterystyczna wyczuwalna woń marihuany z mieszkania oraz nerwowe i nienaturalne zachowanie mężczyzny spowodowały, że policjant niezwłocznie przystąpił do działania.

Jak się okazało 38-latek, posiadał w mieszkaniu ponad 314 gramów amfetaminy i ponad 4 gramy marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji odurzających, za co grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Na wniosek Prokuratora, Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec 38-letniego mieszkańca powiatu gryfickiego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy.