Kancelaria Prezydenta poinformowała, że Prezydent podpisał ustawę podatkową z tzw. Polskiego Ładu. Od stycznia przyszłego roku podatki płacić będziemy według nowych zasad.

Ta ogromna i zawiła reforma podatkowa uchwalona została w ekspresowym tempie, mimo licznych protestów, co rządzący tłumaczyli korzyściami dla większości Polaków. A co daje nowa zmiana? Podnosi ona m.in.kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł oraz próg podatkowy z 85 tys. zł do 120 tys. zł. Likwiduje odpis składki zdrowotnej od podatku (jednocześnie wprowadzając tzw. ulgę dla klasy średniej), zmienia zasady naliczania składki zdrowotnej przedsiębiorcom (składki będą liczone inaczej przy każdym z rodzajów opodatkowania) i wprowadza tzw. podatek minimalny od korporacji.

Tempo prac i brak rzetelnych konsultacji ustawy podatkowej wprowadzającej rządową reformę Polski Ład wzbudzało od początku duże kontrowersje i protesty. Ustawa jest bardzo obszerna, a samych zmian jest dużo i dotyczą po prawdzie wszystkich grup społecznych: przedsiębiorców, emerytów i pracowników. Nowe regulacje wejdą w życie od stycznia 2022 roku.

podatki
Zmiany w podatkach od nowego roku przesądzone.
Poprzedni artykułGmina Brojce dołącza do akcji „Paczka dla Rodaka – Bohatera na Kresach”
Następny artykułSukces młodych szachistów z UKS Szach Gryfice