Mundurowi z Gryfic w ramach wykonywania zadań służbowych oraz ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Ferie 2021” informowali dzieci i młodzież na terenie powiatu gryfickiego o zasadach bezpiecznego wypoczynku w okresie przerwy zimowej.

Funkcjonariusze rozmawiali również na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z pieszymi oraz użytkownikami jednośladów, wręczając im elementy odblaskowe.

W niedzielę 10 grudnia br., policjanci z Gryfic podczas wykonywania obowiązków służbowych prowadzili działania w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2021”.

Choć sytuacja w całym kraju i na całym świecie jest trudna ze względu na panującą pandemię koronawirusa mundurowi z Gryfic, wykorzystują każdą okazję, aby przekazywać i przypominać informacje o bezpieczeństwie. Przy zachowaniu reżimu sanitarnego dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego z Gryfic spotykali się z dziećmi i młodzieżą z terenu powiatu, przekazując im cenne informacje w zakresie bezpiecznego wypoczynku podczas tegorocznych ferii zimowych. Funkcjonariusze zwracali uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu. Mówiono między innymi o niewybieganiu na drogę zza samochodów, budynków, ponieważ zimą droga hamowania pojazdu jest znacznie dłuższa, nierzucaniu w kolegów śnieżkami zawierającymi kamienie lub inne ciężkie przedmioty.

Policjanci przypominali także młodym ludziom o konieczności używania elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają ich widoczność na drodze. Cenne informacje były przekazywane także osobom dorosłym, pieszym oraz użytkownikom jednośladów w zakresie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Funkcjonariusze ruchu drogowego także tym osobom wręczali kamizelki oraz elementy odblaskowe, zwracając uwagę na obowiązek ich używania szczególnie po zmroku poza terenem zabudowanym.