Mundurowi z Gryfic od początku czerwca prowadzą na terenie całego powiatu działania pn. „Bezpieczne Wakacje 2022”. Funkcjonariusze podczas pikników i imprez przypominają szczególnie najmłodszym o bezpiecznym wypoczynku. Główne tematy to przede wszystkim bezpieczny wypoczynek nad wodą, w lesie, górach, bezpieczeństwo w ruchu drogowym i promocja aktywnego stylu życia wolnego od używek i ryzykownych zachowań.

Policjanci z Gryfic od początku czerwca prowadzą intensywne działania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”. Mundurowi w czasie trwania pikników i happeningów spotykają się z dziećmi oraz młodzieżą i radzą jak bezpiecznie spędzać wolny czas podczas nadchodzących wakacji.

Funkcjonariusze gościli między innymi na piknikach z okazji Obchodów Dnia Dziecka w Gryficach, Prusinowie, Przybiernówku, Przybiernowie koło Brojc, Rotnowie oraz na pikniku rodzinnym z okazji „Powitania Lata” na stawku miejskim w Gryficach.

Podczas imprez mundurowi przekazywali wszystkim zainteresowanym. a w szczególności dzieciom i młodzieży informacje na temat bezpiecznych form spędzania wolnego czasu tj.: nad wodą, w górach, w lesie, a także rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci szczególną uwagę zwracali na zachowania potencjalnych uczestników ruchu drogowego, przypominali o konieczności używania elementów odblaskowych szczególnie po zmroku oraz właściwym korzystaniu z przejść dla pieszych.

W trakcie prowadzonych działań dorośli po założeniu tzw. alko-gogli mogli przekonać się, jak widzi nietrzeźwy kierowca czy potencjalny nietrzeźwy amator letnich kąpieli, wskazując przy tym, że spożywanie alkoholu w takich sytuacjach prowadzi do tragedii.

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się pokaz sprzętu policyjnego oraz bezpośrednie rozmowy z Policjantami na temat specyfiki ich służby.

Uczestnikom rozdawano informatory rowerowe, opaski odblaskowe oraz materiały informacyjne promujące bezpieczeństwo i zdrowy styl życia.

Źródło: podkom. Zbigniew Frąckiewicz

Poprzedni artykułPowitanie wakacji z Ruphertem i Rico w Gryficach!
Następny artykułNie zostawiaj dzieci i zwierząt w aucie podczas upałów!