Już jutro, 4 października, na placu Zwycięstwa w Gryficach będzie można bezpłatnie zbadać stan swoich płuc. Zadbaj o zdrowie swoje oraz bliskich! Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać, ani zapisywać. Zajmuje ono zaledwie kilka minut, a wyniki dostępne są od razu.

Wiele osób choruje na choroby układu oddechowego, a nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Specjaliści zalecają wykonanie badania płuc przynajmniej raz w roku – szczególnie u osób po 40 roku życia. Na ich podstawie można wykryć między innymi przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP), astmę oskrzelową oraz zespół krupu.

A zatem – zbadać się będzie można 4 października, w godzinach 9.00-16.00, na gryfickim placu Zwycięstwa – będzie tam czekał specjalny bus – tzw. SpiroBus. Po badaniu będzie można skorzystać z bezpłatnej konsultacji z lekarzem pulmonologiem-alergologiem. Wszyscy, którzy odwiedzą SpiroBus, otrzymają też drobne upominki.

Organizatorem wydarzenia jest “Głęboki Oddech” – ogólnopolski program profilaktyczno-edukacyjny, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat przyczyn i skutków chorób układu oddechowego jakimi są m.in.: Astma, Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc (POChP), Zespół Krupu oraz alergie.