Akcja dotycząca alarmu bombowego w gryfickim urzędzie trwa. Jak wynika z pozyskanych przez nas informacji gryfickie służby czekają na specjalistów od pirotechniki oraz zagrożeń biologicznych, którzy mają przyjechać ze Szczecina.

Trwa akcja pod gryfickim urzędem po tym, jak służby dostały informację o podłożonej w budynku bombie oraz kopercie z zawartością stanowiącą zagrożenie biologiczne. My zapytaliśmy o przebieg zdarzenia oficera prasowego KPP w Gryficach podkom. Zbigniewa Frąckiewicza.

Rzeczywiście wpłynęła informacja, że do urzędu dotarła przesyłka zawierająca zagrożenie biologiczne i bombowe. Na miejsce zdarzenia wysłane zostały służby, które przystąpiły do ewakuacji pracowników oraz pozostałych czynności, jakie są w takich przypadkach wdrażane. Na tą chwilę tyle można o tym alarmie powiedzieć.

Pytanie wysłaliśmy również do rzecznika Prokuratury Okręgowej w Szczecinie i czekamy na odpowiedź.

Tymczasem w okolicy urzędu rozwieszone są taśmy zabezpieczające. Nie wolno w tym obszarze przemieszczać się postronnym przechodniom. Zamknięty jest również odcinek ulicy Wojska Polskiego sąsiadujący bezpośrednio z magistratem.

Czekamy na dalszy przebieg zdarzeń.