Edyta Bielska została brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorów U20 w skoku w dal, które odbywały się w Radomiu. Edyta jest zawodniczką Klubu Mokasyn Płoty.

Jest to już jej szósty (pierwszy nie wielobojowy) medal z mistrzostw kraju. Wielkie brawa. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci m.in. z powodu pracy sędziów i związanego z tym zamieszania z klasyfikacją oraz z powodu ilości medali.

mokasyn płoty
Edyta Bielska została brązową medalistką Mistrzostw Polski U20 w skoku w dal. Foto: Mokasyn Płoty

W porannych eliminacjach tradycyjnie już było nerwowo, ale zawodniczka „Mokasyna” wynikiem 5.41 z siódmego miejsca awansowała do popołudniowego finału. W finale zaczęło się bardzo źle – dwie pierwsze próby „spalone”. Na szczęście w trzeciej 5.33 i awans do ścisłej „ósemki”. W kolejnych skokach Edyta wyglądała coraz lepiej – bardzo dobrze biegała, nieźle się odbijała.

Ostatecznie 5.53 w piątej i 5.58 w szóstej próbie i bardzo dobre 4 miejsce. Okazało się jednak, że sędziowie źle zapisali wynik trzeciej na tamten moment zawodniczki – zamiast 4.81 w zupełnie nieudanym skoku wpisane zostało – 5.81. Wynik po proteście został zweryfikowany i Edyta Bielska awansowała na medalową pozycję.

To jednak nie koniec emocji. Po chwili kolejne protesty dotyczące pracy sędziów i po trzech godzinach salomonowe rozwiązanie: do trzech pierwszych zawodniczek zostają „dokooptowane” jeszcze dwie. Ostatecznie zostały trzy brązowe medale i łącznie aż pięć medalistek.