Klub sportowy Valiant Cumulus/United Kings Jiu-Jitsu był organizatorem wspaniałej imprezy dla dzieci i młodzieży, a były to zawody w brazylijskim Jiu – Jitsu. Zmagania cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych ludzi.

Zawody miały miejsce w niedzielę 12 września br., w hali widowiskowo – sportowej Gryf Arena w Gryficach. Przybyło na nie ponad 150 młodych ludzi, pasjonatów jiu jitsu.

Brazylijskie jiu-jitsu koncentruje się na walce z jednym przeciwnikiem, a celem jest przejęcie nad nim kontroli. Walka w brazylijskim jiu-jitsu odbywa się głównie w parterze. Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej – dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania się. Zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu walczą w zwarciu, co dodatkowo utrudnia ich przeciwnikom wykonywanie uderzeń.

Na niedzielne zawody przyjechali młodzi ludzie między innymi z Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina oraz Poznania. Zarówno młodsi, jak i starsi zawodnicy z pasją i oddaniem walczyli o zwycięstwo i medale, a licznie przybyłe rodziny z całą mocą dopingowały swoich faworytów. Widać było, że jiu jitsu cieszy się ogromną popularnością wśród .

Organizatorem wydarzenia pod nazwą 1 United Kings Cup w brazylijskim Jiu – Jitsu był klub sportowy Valiant Cumulus/United Kings Jiu-Jitsu, natomiast patronat nad imprezą przejął Ryszard Chmielowicz – starosta Powiatu Gryfickiego, a Gryf Arena PCSRiP w Gryficach, włączyła się we współpracę przy zorganizowaniu zawodów.

W podziękowaniu za dobrą współpracę i patronat Sławomir Chmura przedstawiciel klubu wręczy staroście złoty medal.

Poprzedni artykułImpreza charytatywna dla małego Klemensa
Następny artykułUwaga na fałszywe SMS-y o „nocnej lokacie”