5 listopada br., rozpoczęło się głosowanie na najlepszy zdaniem mieszkańców Gminy Trzebiatów projekt obywatelski, złożony w ramach Budżetu Obywatelskiego Trzebiatów 2021. Głosowanie trwało do czwartku 19 listopada br.

Zakończyło się głosowanie w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Trzebiatów 2021.

W ramach Budżetu Obywatelskiego każdy mieszkaniec Gminy Trzebiatów miał możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu gminy, a mianowicie 50 tysięcy złotych. Ze środków Budżetu Obywatelskiego są finansowane zadania należące do zadań własnych gminy wynikających z ustawy o samorządzie gminnym, które są możliwe do realizacji w 2021 roku.

Nie byłoby Budżetu Obywatelskiego, gdyby nie ciekawe i potrzebne pomysły mieszkańców. Do BO Trzebiatów 2021 zgłoszono cztery projekty:

  • SPRZĘT DLA STRAŻAKÓW
  • PARK ZDROWIA – SIŁOWNIA NAPOWIETRZNA
  • MURALOWY SKWER
  • PIĘKNIEJSZA WIEŚ

Zwycięski projekt „Muralowy skwer” uzyskał 758 głosów. To projekt zagospodarowania terenu przy trzebiatowskim muralu złożony przez stowarzyszenie „Nasze Miejsce”. Tuż za nim, z ilością 621 głosów uplasował się projekt „Sprzęt dla strażaków”. Na trzecim miejscu znalazł się projekt „Park zdrowia – siłownia napowietrzna w Mrzeżynie” z ilością głosów wynoszącą 169. Projekt „Piękniejsza wieś” złożony przez mieszkańców Gorzysławia uzyskał 117 głosów.

 „Jak widać rywalizacja była zaciekła. Gratuluję wszystkim konkurentom. Obiecuję z całych sił cisnąć Radnych i Burmistrza, aby dofinansowali potrzeby strażaków z budżetu miasta. No i cieszę się, że daliśmy radę. Chciałem Wam dziękować, ale pomyślałem, że przecież to nie dla mnie będzie, tylko dla nas wszystkich. Sami dla siebie to wygraliśmy. I mało tego, że wygraliśmy, to jeszcze to zrealizujemy. Rok 2021 zapowiada się naprawdę optymistycznie. Najwyższy czas na dobre wiadomości. Mamy moc i urządzajmy dalej Nasze Miejsce. Myślę, że słów za dużo nie trzeba. Widzę Was, jak nie możecie się powstrzymać od uśmiechu. Jak Was rozpiera. Czuję to sam. I starczy gadania Nie da się wszystkich zadowolić i uratować całego świata. Robimy swój kawałek podłogi. Przegranym życzę zwycięstwa za rok. Ale nie czekajcie na nie. Walczcie o nie” – powiedział Krzysztof Wasilewski, inicjator „muralowych przygód”.