Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach w ramach profilaktyki HIV/AIDS oraz obchodów Światowego Dnia AIDS już po raz jedenasty był organizatorem Powiatowego Konkursu Wiedzy pt. “Być młodym w dobie AIDS…”.

Celem konkursu było zachęcenie młodzieży z placówek ponadgimnazjalnych do popularyzowania wiedzy na temat profilaktyki HIV/AIDS.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. Do etapu szkolnego w 3 placówkach, tj. Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Płotach, Zespole Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie przystąpiło ogółem 111 uczniów.

W etapie powiatowym brali udział laureaci etapu szkolnego, tj. 9 uczniów. Przedmiotem konkursu zarówno w etapie szkolnym, jak i powiatowym był test, który należało rozwiązać.

Być młodym w dobie AIDS

Etap powiatowy / finałowy odbył się w dniu 10 grudnia 2019r. w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryficach. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci sprzętu elektronicznego ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gryficach.

Laureatami XI Powiatowego Konkursu Wiedzy “Być młodym w dobie AIDS…” zostali:

  • I miejsce – Kaja Popik Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach
  • II miejsce – Martyna Kwiecińska Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach
  • III miejsce – Honorata Arndt Zespół Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie
  • IV miejsce – Izabela Biliniewicz Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach

Młodzież, jak co roku, wykazała się dużą wiedzą z zakresu profilaktyki HIV/AIDS, którą miejmy nadzieję wykorzysta w swoim życiu.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach