Niestety koronawirus zdominował nasze życie i internet. Jednak mimo to pragniemy informować mieszkańców naszego powiatu, co się dzieje w tym temacie. Mówi się, że wiedza, to połowa sukcesu.

W Trzebiatowie OSP organizuje wsparcie dla osób starszych i potrzebujących pomocy. Na stronie OSP w Trzebiatowie czytamy:

W związku z obecną sytuacją w kraju i zaleceniami, aby STARSZE OSOBY POZOSTAŁY W DOMU, włączamy się w inicjatywę, która powstała w Polce w gronie strażackim, a mianowicie w POMOC dla samotnych i starszych mieszkańców naszej gminy. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów, wykupieniu recepty lub w innej sytuacji – prosimy o kontakt, nasi ochotnicy na pewno pomogą.

Prosimy o kontakt na Facebooku lub pod numerami telefonów:
Bartek – +48 519625166
Karolina +48 791925921
Robert +48 603543998
Wojtek +48 534850771
Natalia +48 785714077

Prosimy o udostępnianie i nagłaśnianie informacji Zachęcamy również do włączenia się w akcje i zadbanie o naszych dziadków i babcie.

Akcję skomentował dla nas Franciszek Gródecki – prezes powiatowych struktur OSP.

To świetna akcja naszych strażaków. Jak tylko ktoś z osób starszych lub w ogóle potrzebujących wsparcia naszych druhów będzie potrzebował pomocy w codziennych zakupach, czy też innych sprawach, śmiało może dzwonić, oni na pewno ułatwią życie w tym rudnym czasie. To wspaniali ofiarni ludzie i można na nich liczyć.

Również w Trzebiatowie Marek Gołuchowski – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gryfickiego oraz trzebiatowski przedsiębiorca pisze tak na swojej stronie:

„Od poniedziałku jesteśmy dla Was, każdy kto nie może osobiście dokonać zakupów w sklepie, może skorzystać z naszej pomocy. Napisz wiadomość-zamówienie, a dowieziemy do domu, prześlij zamówienie na adres marekgoluchowski@wp.pl, w zamówieniu napisz dokładnie, co potrzebujesz i adres, do którego ma trafić zamówienie, ewentualnie nr telefonu -pod którym skontaktujemy się z Wami, taki czas, że musimy się wspierać.

To naprawdę wielkie wsparcie dla tych, którzy zupełnie nie mogą wyjść z domów.

Jesteśmy ciekawi, czy w Gryficach również ludzie potrzebujący mogą liczyć na pomoc grup zorganizowanych, instytucji pomocowych czy też przedsiębiorców, jak w Trzebiatowie?

Foto: OSP Trzebiatów