Centrum Usług Publicznych to będzie obiekt nowoczesny i świetnie wyposażony. Ma ono służyć nie tylko potrzebom Starostwa Powiatowego, ale też organizacjom pozarządowym. Modernizacja nabrała tempa i budynek wygląda już okazale.

Na początku lutego 2021 roku ruszyła modernizacja budynku przy ulicy Koszarowej 6 w Gryficach. Jest to obiekt stanowiący przedłużenie Powiatowego Urzędu Pracy, zakupiony przez Powiat Gryficki kilka lat temu. Aktualnie doczekał się gruntownego remontu. Powstanie tu Centrum Usług Publicznych. Jest to jedna z ważniejszych inwestycji powiatu. Jej wartość to kwota około 3,2 mln złotych. Oczywiście powiat pozyskał dofinansowanie w kwocie około 2,4 mln złotych, w ramach projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 „Centrum Usług Publicznych”.

O przebieg prac zapytaliśmy u samego inwestora.

Trwają tam jeszcze prace budowlane, ich finał planowany jest na koniec listopada, chociaż jak to bywa przy tego typu inwestycjach, może być z małym poślizgiem, ale wierzymy, że wykonawca da radę. Ten etap budowy to już kwota około 3 mln złotych. Budynek na chwilę obecną wygląda ładnie z zewnątrz, a w środku kończone są prace. Drugim etapem będzie wyposażenie parteru obiektu, bo tak przewidywał projekt, ale to już w przyszłym roku. Tu będą funkcjonowały organizacje pozarządowe, będzie sala audiowizualna, miejsca na spotkania czyli wszystko, co jest w projekcie. Natomiast piętro będzie zagospodarowane przez powiat. Tam przeniesiemy wydziały, do których obecnie utrudniony jest dostęp dla osób niepełnosprawnych, ze względu na bariery architektoniczne – powiedział Waldemar Wawrzyniak, wicestarosta powiatu,

Termin zakończenia inwestycji przewidywany jest na 21 listopada 2021 roku. Dobrze wyposażony, nowoczesny obiekt będzie służył nie tylko potrzebom starostwa, ale również organizacjom pozarządowym.

Poprzedni artykułNowy Dom dla Dzieci – przygotowania na finiszu
Następny artykułDzień Seniora w Hali Rega Arena w Płotach