W niedzielę 29 maja br., w Niechorzu odbył się Charytatywny Festyn Rodzinny pod patronatem Tomasza Oświęcimskiego – wójta Gminy Rewal i fundacji DKMS. Celem całego wydarzenia było poszerzenie grona dawców szpiku DKMS oraz przebadanie osób pod względem zgodności z uczennicą III klasy Szkoły Podstawowej w Niechorzu Lenki Szczepaniak, która od ponad roku walczy z białaczką.

W celu zgromadzenia jak największej ilości osób, które mogłyby zostać dawcami szpiku, organizatorzy zapewnili ogrom atrakcji zarówno dla małych jak i dużych uczestników festynu. Zorganizowano animacje dla dzieci, pokazy taneczne, liczne loterie i licytacje, pokaz pierwszej pomocy, możliwość pomiaru ciśnienia i poziomu cukru, pokaz sprzętu wojskowego, jarmark, a także występy wielu ciekawych zespołów takich jak Kuba i Wujek, chór Amber Singers, Czerwona Róża, Pora Dnia, Żurawianki i Trzebiatownicy. Gwiazdą wieczoru był raper Mezo, który aktywnie włącza się w działania fundacji DKMS. Podczas festynu został również pobity rekord polski w największej ilości osób robiących babki z piasku.

Całe wydarzenie zgromadziło nie tylko wielu mieszkańców gminy, ale także mieszkańców całego naszego regionu. Do banku dawców szpiku DKMS zarejestrowało się ponad 400 osób, co jest niewątpliwym sukcesem całego przedsięwzięcia. Organizatorzy wydarzenia mają nadzieję, że Charytatywny Festyn Rodzinny w Niechorzu przyczynił się do szerzenia świadomości i wiedzy dotyczącej działań fundacji DKMS oraz istoty powiększania grona dawców szpiku. Dziękują także wszystkim organizatorom i wolontariuszom za zaangażowanie i organizację całego wydarzenia. Jednocześnie przypominają, że do banku dawców szpiku DKMS można również dołączyć poprzez rejestrację internetową na stronie www.dkms.pl

Poprzedni artykułOtwarcie wystawy twórczości dziecięcej „Brama Sztuk”
Następny artykułNa gryfickim „Stawku” trwa przygotowanie do sezonu