W sobotę 18 czerwca br., na plantach Nowego Zamku w Płotach odbył się charytatywny piknik strażacki zorganizowany przez OSP Płoty. Głównym celem wydarzenia było zebranie jak największej sumy pieniędzy dla Mateusza Szewczenko na zakup specjalistycznego sprzętu niezbędnego do rehabilitacji oraz ułatwiającego codzienne funkcjonowanie mężczyzny.

W sobotnim wydarzeniu uczestniczyli między innymi Ryszard Chmielowicz – starosta Powiatu Gryfickiego, Waldemar Wawrzyniak – wicestarosta powiatu, Marcin Makowiecki – przewodniczący rady Miejskiej w Płotach oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach Andrzej Gołdyn.

W programie pikniku znalazły się pokazy sprzętu i konkurencje strażackie, koncerty, pokazy taneczne, a także atrakcje uwielbiane przez dzieci czyli dmuchańce, trampolina oraz malowanie twarzy. Dorośli mogli dodatkowo wykonać badania profilaktyczne takie jak: mierzenie ciśnienia, poziomu cukru, a także pomiaru składu ciała. W trakcie pikniku odbywały się licytacje charytatywne i loteria fantowa, z których dochód przeznaczony zostanie dla Mateusza Sawczenki na zakup sprzętu specjalistycznego potrzebnego do rehabilitacji.

Piknik strażacki to wydarzenie, które cieszy się szczególną uwagą najmłodszych mieszkańców, którzy fascynują się pracą strażaków, ich umundurowaniem, a przede wszystkim – wozami strażackim.

Podczas pikniku wręczono również nagrody dzieciom uczestniczącym w konkursie plastycznym „Bezpieczne wakacje” oraz „Grze terenowej” dotyczącej wiedzy z zakresu Straży Pożarnej, pierwszej pomocy przedmedycznej i Powiatu Gryfickiego. Pogoda dopisała mieszkańcy licznie przybyli do zamkowego parku i wszyscy bawili się świetnie.

Poprzedni artykułWystawa żywych pająków i skorpionów w Gryf Arenie
Następny artykuł6 milionów złotych na remont drogi Pogorzelica – Konarzewo