Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach aktywnie włączyli się do realizacji na terenie Powiatu Gryfickiego wspólnego projektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego pod nazwą: „CyberGryf”.

Podczas spotkania z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Brojcach policjanka z gryfickiej komendy poruszyła tematykę bezpieczeństwa w sieci i cyberzagrożeń. Zwracała szczególną uwagę na fakt, że nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie komputera i jakimi pobudkami się kieruje.

Drugim istotnym elementem spotkania była przemoc i agresja propagowana za pomocą cyfrowych środków przekazu. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie są czynniki determinujące agresję wśród młodych ludzi oraz jak sobie radzić z hejtem.

Funkcjonariuszka przestrzegała dzieci przed publikowaniem swoich zdjęć w Internecie albo udostępnianiem ich nieznajomym osobom, ponieważ nie wiadomo kiedy i do czego mogą być wykorzystane.

Takie profilaktyczne spotkania wpisały się na stałe w kalendarz działań gryfickich policjantów, którzy z dużym zaangażowanie starają się w przystępny sposób przybliżyć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa.

„CyberGryf”

„CyberGryf”