Od 26 kwietnia br., miał trwać remont „czerwonego” mostu na Zdrojach w Gryficach. Zostały tam umiejscowione tablice informacyjne, ale jak na razie nie ma tam żadnych prac i mieszkańcy pytają, o co chodzi?

Rzeczywiście przed mostem z jednej i z drugiej strony stoją tablice informujące, że od dnia 26 kwietnia most będzie zamknięty z powodu remontu. Byliśmy na miejscu i faktycznie żadne prace nie są prowadzone.

Miał być remont i co się stało? Ten mostek jest bardzo wygodny i potrzebny, ale jego stan pozostawia wiele do życzenia. Często z niego korzystam i powiem szczerze, że ostatnio trochę pod strachem, bo nie wiem czy się nie zawali. Dlatego ucieszyłem się na wieść o tym, że będzie remontowany, a tu nic się nie dzieje. Będzie ten remont czy nie będzie?” – pyta nasz czytelnik.

My również o to zapytaliśmy dyrektora ZUK w Gryficach Stanisława Hołubczaka.

Tak, remont mostu będzie. Mieliśmy pewne zawirowania z wykonawcami. Na nasze zapytanie ofertowe odpowiedziało 9 wykonawców, a my nie ukrywaliśmy, że priorytetowym kryterium jest dla nas cena. Jeden z wykonawców, który dał najtańszą ofertę, po zapoznaniu się z projektem zrezygnował mówiąc, że ma inne pilne prace i nie może podjąć się tego zadania. Drugi wykonawca stwierdził, że za taką cenę nie jest w stanie wykonać remontu i zapewnić bezpieczeństwa.

Ale trzeci wykonawca po zapoznaniu się z warunkami jak najbardziej podejmie się remontu mostu. Podpisaliśmy już umowę i mamy zapewnienie, że od środy firma rozpocznie prace. Jest to firma z Solca Kujawskiego i dla nich nie było problemu z zapewnieniem bezpieczeństwa i wykonaniem remontu mostu.

Do tego czasu można normalnie korzystać z mostu, ponieważ nie stanowi on żadnego zagrożenia dla mieszkańców jest w pełni bezpieczny i dlatego nie zamykaliśmy terenu”.

Remont „czerwonego” mostu będzie i mamy nadzieję, że jeszcze długo posłuży mieszkańcom.

Poprzedni artykułPatotreści w Internecie. Webinaria dla rodziców, pedagogów i psychologów
Następny artykułEuropejska Noc Muzeów 2021 z Trzebiatowskim Ośrodkiem Kultury