„Czytające podwórka” tym razem dotarły do Chomętowa. Zajęcia te mają na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do dbania o środowisko, zwrócenie uwagi na to, że każdy z nas może uczynić wiele dla naszego otoczenia, zaczynając od własnego podwórka, propagowanie działań związanych z ochroną środowiska, zdrowym stylem życia, ekologią, oraz do czytania książek.

Czytające podwórka Chomętowo
Czytające podwórka” w Chomętowie.

Karolina Kurczewska bibliotekarka z Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury,  zaprezentowała młodym odbiorcom książkę Renaty Teresy Korek „Wierszowanki do poduszki”. Razem z Anną Rzepecką instruktorką TOK przekazały kilka ważnych zasad jak należy dbać o przyrodę, oszczędzać prąd i wodę, segregować śmieci czy opiekować się zwierzątkami. Korzystając z informacji wysłuchanych podczas zajęć z książką dzieci miały za zadanie stworzyć obrazki na których pojawią się zwierzątka. Wykorzystały do tego kolorowy papier, plastelinę, bibułę, kleje, nożyczki i oczywiści swoją wyobraźnię.

Czytające podwórka Chomętowo
Czytające podwórka” w Chomętowie.

Oprócz wyobraźni plastycznej dzieci uruchomiły także swoje kubki smakowe, przygotowując przekąski z warzyw, serów i jogurtu, tzw. „warzywne łódeczki”. Pamiątką i nagrodą za ogromną wiedzę ekologiczną były przepiękne książki z pieczątkami i logo „Czytające podwórka”.

Czytające podwórka Chomętowo
Czytające podwórka” w Chomętowie.

Podziękowania: za pomoc w organizacji spotkania pani Joannie Bober opiekunowi świetlicy TPD w Chomętowie i Edycie Rogowskiej-Grażewicz z Przedszkola TPD w Chomętowie, oraz sołtysowi wsi Panu Jerzemu Nowakowi.

Organizator akcji „Czytające podwórka”: Trzebiatowski Ośrodek Kultury, współorganizator – Starostwo Powiatowe w Gryficach.