Tour De PoMorze 700 km Non Stop, a właściwie 750 kilometrów to cykliczny ultramaraton kolarski (odbywa się co dwa lata). Trasa wiodąca przez województwo zachodniopomorskie rozpoczyna i kończy się w Świnoujściu, a pokonanie jej wymaga sporego doświadczenia, dobrej organizacji, przygotowania i charakteru.

Każdy z uczestników touru musi mieć plan na jego przejechanie i brać pod uwagę wszystkie okoliczności mogące go pokrzyżować. Swój plan w stu procentach zrealizował Trzebiatowianin reprezentujący barwy AT Aktywny Trzebiatów – Dariusz Cebulak. Ukończył swój wyścig z czasem 29 godzin 36 minut, co w klasyfikacji open pozwoliło zająć 12 miejsce.

Porównując tegoroczny start Dariusza Cebulaka z jego pierwszym w Tour De PoMorze w 2019 roku wykręcony czas jest lepszy o 7 godzin! Doświadczenie zebrane przez ostatnie lata na kolarskich trasach oraz mądrość z nich wyniesiona przyniosła w ostatni weekend wymierne plony.

Mieszkańcy Trzebiatowa mogli wziąć bezpośredni udział w dopingu ponieważ odcinek trasy przebiegał przez Trzebiatów i tak też się stało.

Wzruszającym i ważnym momentem wyścigu była obecność rodziny Darka. Spotkanie bliskich ma niebagatelne znaczenie, gdyż jest motorem napędowym, strzałem energii o wiele lepszym niż kofeina w każdej postaci.

Tak więc sukces ma wielu ojców i wiele wymiarów, kolejnym jest wzorowa współpraca z innymi zawodnikami tego ultramaratonu.

Realizacja marzeń wymaga decyzji, a ponieważ „złamanie” średniej 30 km/h zostaje zagrożone na 220 km przed metą, Darek Cebulak i Michał Bober podejmują próbę jazdy we dwoje, co w finalnym efekcie pozwala przekroczyć wysoką jak na ten dystans średnią 30 km/h.

To było niezapomnienie 750 kilometrów bólu, ale gdy wieziemy ten ból wspólnie, „dzielimy się” nim, z kompanami jest łatwiej, a granice własnych możliwości przesuwamy w miejsce, które początkowo wydaje się trudne do osiągnięcia.

Magia współpracy drużynowej, spotkanie na szosie ludzi dzielących zawodniczy trud pokazuje istotę tego. co najważniejsze czyniąc to wydarzenie wyjątkowym. Ból i ogromne zmęczenie wkrótce miną, pozostaną zawiązane na trasie relacje, satysfakcja i poczucie nieopisanego szczęścia, na które zawsze warto pracować.

Trzebiatów może być dumny ze swojego reprezentanta, któremu serdecznie gratulujemy rezultatu osiągniętego podczas Tour De PoMorze 700 km Non Stop. Gratulujemy również wszystkim uczestnikom tej imprezy oraz organizatorom Klub Sportowy Uznam Świnoujście.

Kolarstwo rozwinęło się w Trzebiatowie w iście ekspresowym tempie, a to za sprawą właśnie takich pasjonatów tej dyscypliny jak Darek, a jest ich w mieście o wiele więcej. Zapraszamy do czynnego udziału w wydarzeniach kolarskich organizowanych przez AT Aktywny Trzebiatów.

Źródło: AT-Aktywny Trzebiatów

Poprzedni artykułO zmianach podatkowych w „Polskim Ładzie” na posiedzeniu KGIiOŚ
Następny artykułGryfickie Lato Muzyczne. Koncert Muzyczny Seans Filmowy