Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono posiadanie w dniu 13 marca 2021 r. w Gryficach wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znacznej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29.07.2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Prokuratura Rejonowa w Gryficach nadzorowała postępowanie w przedmiotowej sprawie. W dniu 13 marca 2021 r. funkcjonariusze Policji w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez podejrzanego ujawnili w jednym z pomieszczeń substancję psychotropową w postaci amfetaminy o wadze 38,995 grama oraz środek odurzający w postaci marihuany o wadze 4,65 grama. Narkotyki były poporcjowane oraz zawinięte w filię aluminiową. Jak ustalono zabezpieczona ilość amfetaminy pozwala na wytworzenie nawet do 76 działek handlowych, natomiast z marihuany można otrzymać do 7 porcji handlowych. W trakcie przeszukania ujawniono i zabezpieczono także wagę elektroniczną.

Podejrzany został zatrzymany, a na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania do sądu aktu oskarżenia.

Podejrzany (l. 41)  przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. W przeszłości był już karany sądownie. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Poprzedni artykułStypendia dla uczniów podstawówek w Gminie Płoty
Następny artykuł„Z profesorem Adamem Wolskim przez świat – ludzie i ich twarze” – wystawa w Trzebiatowie